Nii kriitikute kui ka vaatajate poolt täiuslikuks actionfilmiks tituleeritud “Võimatu missiooni” filmide kuuendat peatükki tabas peale maailma esilinastust kiituste laviin. Näiteks filmileht Rotten Tomatoes hindab seniseid “Võimatu missiooni” filme järgmiselt: 1. 62%, 2. 57%, 3. 70%, 4. 93%, 5. 93%, 6. 97% - mis annab märku, et Tom Cruise on oma kõige ikoonilisema filmi taset viimaste peatükkidega järjest kergitanud.

Viimase kahe aastakümne kestel on Tom Cruise produtsendi, näitleja ja hulljulge kaskadöörina täitnud juba viis “Võimatut missiooni” ning loonud selle märulisaaga näol globaalse pop-fenomeni, mis kuulub filmiajaloo edukaimate ja armastatuimate frantsiiside hulka.

Uus peatükk alapealkirjaga “Tagajärjed” on kulminatsioon kogu sarja eelnevatele osadele, mis toob tagasi mitmed varasemad võtmetegelased ja seob kokku seni lahtiseks jäänud otsad. Mis juhtub, kui su parimate kavatsuste tagajärjed tulevad tagasi sind jahtima? Ethan Hunt (Tom Cruise) ja tema IMF-i tiim leiavad end pärast rängalt ebaõnnestunud missiooni olukorrast, mis ei allu enam nende kontrollile. Kuigi Ethan mõistab, et tema emotsioonidega manipuleeritakse, peab ta ajaga võidu joostes lõpuni minema ning valima, kas päästa oma pere ja sõbrad või miljonid teised, keda ähvardab globaalne oht.

Tom Cruise, kes 34-aastaselt Ethan Hunti rolli "Võimatu missiooni" esimese filmiga igaveseks endale kinnistas, ei näita 22 aastat hiljem märkigi vanadusest, vaid võtab pööraseid märulistseene tõsisemalt kui kunagi varem. Jah, see on Tom Cruise isiklikult, kes mööda Londoni katuseid tuiskab, helikopteri küljes ripub ja 8 km kõrguselt langevarjuhüppe sooritab. Cruise on nimelt võtnud oma kutsumuseks teha võimalikult palju filmitrikke päriselt, kasutades lõpptöötluses arvutigraafikat minimaalselt.

"Võimatu mission: Tagajärjed" režissöörina tõestab end taaskord eelmisegi osa paljukiidetud lavastaja Christopher McQuarrie.