Denise Richards, Neve Campbell ja “Wild Things”

Denise Richards tundis filmi “Wild Things” võtteil, et ei julge lesbilist basseinstseeni filmida, kuna tegu oli tema jaoks elu esimese paljastava ülesandega. Kuna tööpäevad olid hirmpikad, ammutas ta jõudu ei kusagilt mujalt kui alkoholipudelist. “Filmisime öö otsa ja mäletan, kuidas ma kell 4 öösel mõtlesin, et okei, ma olen paljalt basseinis, ajan Neve Campbellile keelt kurku… Mida ma siin õigupoolest üldse teen? Ja kuna sooviti mitte näitlemist, vaid tõelist amelemist, tulidki mängu margaritad ja vein,” meenutab Richards väljaandele Entertainment Weekly, kuidas ta koos Campelliga end purju jõi. “Kumbki, ei mina ega Neve polnud varem tüdrukut suudelnud.”

Daniel Radcliffe ja “Harry Potteri” filmid

Ei ole lihtne elu, kui oled nii noor ja kuulus nagu Daniel Radcliffe tänu Harry Potteri filmidele. Selleks ajaks, kui noormees oli 18-aastaseks saanud ja järjekorras juba 6.filmi tegemas, oli temast saanud alkohoolik. Radcliffe on tunnistanud ajakirjale GQ avameelselt, et ei suutnud ilma mõnuaineteta enam millestki rõõmu tunda. “Olin enda meelest pidevalt vales kohas, vales elus, minu kinnisideeks oli, et see elu ei sobi mulle, see pole mina. Viimase kolme aasta jooksul, mil jõin, lõppesid joomingud alati mäluauguga. Ma võin käsi südamel küll tunnistada, et ma ei joonud kunagi võtteplatsil, kuid ma olin hommikul tööle minnes alati ikka veel purjus. Ma võin ilmeksimatult ka ära näidata, millised stseenid on filmitud nii, et ma seda ei mäleta. Pilk on lihtsalt tühi,” rääkis Radcliffe, kes on peagi juba viiendat aastat täiskarklane.

Olivia Wilde, Anna Kendrick ja “Drinking Buddies”

Kui pealkirjaks on juba “Drinking Buddies” ehk “Joomakaaslased”, siis pole mingi ime, et selle filmi näitlejad võttel pitsi ei sülita. Olivia Wilde on tagantjärele tunnistanud lausa, et joomine polnud mitte lihtsalt lõbus, vaid ka väga praktiline — filmi tegevustik toimus pruulikojas ning seetõttu oli tõelist õlut odavam kasutada kui alkoholina paistvaid vedelikke. Wilde meenutab sedagi, kuidas kaasnäitlejale Anna Kendrickule vingerpussi mängiti — Kendrick polnud nimelt esimest korda filmiplatsile saabudes teadlik sellest, et meeskond oli otsustanud päriselt alkoholi tarbida ja võttis suure sõõmu õlut, arvates, et see on vesi ning jäi momentaalselt purju. “Anna on ju äärmiselt pisikest kasvu ja kleenuke ja kui ta küsis minult, et mis toimub, siis vastasin talle, et tere tulemast võttele, kell on 10 hommikul ja sa oled sigalakku täis!” naerab Wilde.

Margot Robbie ja “Wolf of The Wall Street”

Margot Robbie on kahtlemata hetkel üks Hollywoodi kuumemaid staare ning seda kummalisem on mõelda, et ta poleks võib-olla üldse kuulsaks saanudki, kui poleks oma läbimurderolli sooritamiseks end võttemeeskonna mahitusel purju joonud. Robbie on hiljem intervjuudes meenutanud, et oli oma elu esimesest alastisteenis niivõrd pabinas, et poleks ilma napsuta sellega eluilmas toime tulnud. “Abivalmis võtteplatsi assistent, kes nägi, millises olukorras ma olin, ulatas oma tekiilapläsku — ärge küsige, miks tal see oli — ja kuigi kell oli 9 hommikul, siis mõtlesin, et mis seal ikka. Pärast kolme klõmakat olin ma valmis juba mida iganes tegema. Käed ka enam ei värisenud.”

Jennifer Lawrence, Chris Pratt ja “Passengers”

Seksistseenid on alati osalistele ühed keerulisemad, eriti kui tegu on oma karjääriredelil alles esimesi samme tegevate näitlejahakatistega. Nii ongi Jennifer Lawrence intervjuudes meenutanud, kuidas ta Chris Prattiga linade vahele hüppamiseks ennast häbiväärselt täis jõi. “Kõik läks üle ootuste ladusalt! Ja seda isegi hoolimata asjaolust, et Pratt oli abielus. See hakkas alles hiljem mu südametunnistust piinama. Pidin isegi oma emale helistama ja talt üle küsima, kas filmi tarbeks abielus mehega ameleda on ikka sobilik,” on Lawrence meenutanud. Lisaks on näitlejatar avameelselt rääkinud ka sellest, kuidas ta “Näljamängude” võtetel koos Woody Harrelsoniga pidutses.

Edward Norton, Brad Pitt ja “Fight Club”

Teatavasti on kultusfilmis “Fight Club” väga mitmeid improviseeritud momente — näiteks ei osanud Brad Pitt sugugi oodata, et Norton teda filmis päriselt lööb, kuna režissöör David Fincher oli talle lubanud, et vigastusi ei tekitada ning samal ajal Nortonile sosistanud, et too kuuma annaks. Jooming läks lahti aga stseenis, kus Pitt ja Norton oma maja glofipallidega pilluvad — seda stseeni polnud algselt isegi stsenaariumis. Mehed olid leidnud ühise keele, korralikult napsu võtnud ja hakanud golfipallidega toitlustajate haagiseid loopima, misjärel režissöör seda märgates kaamerad tööle pani. “Ma mäletan, et me tõepoolest olime üpris purjus seda stseeni tehes,” on Pitt hiljem kuuldusi kinnitanud.

Martin Sheen, Francis Ford Coppola ja “Apocalypse Now”

“Apocalypse Now” on kahtlemata üks neid filme, mida pole kerge vaadata. Palju häirivat seostub ka asjaoludega, mis filmi võtteid puudutavad — näiteks peategelast kehastanud Martin Sheen oli võtetel nii jokkis, et ei suutnud püstigi seista ning režissöör Francis Ford Coppola ärgitas lausa isiklikult Sheeni alkoholi tarbima ja pidi teda alatasa kantseldama. “Ma tundsin, kuidas tahtsin oma deemonitega just selle filmi platsil heidelda ning Francis kasutas seda suurepäraselt ära,” on Sheen pärast ajakirjandusele paljastanud. Paljud filmiga seotud isikud on meenutanud ka, et Coppola hoidis Martinit pidevas erutuses, rääkides talle kohutavaid asju deemonitest, et teda peast segi ajada. Sheen sai võttel ka südamerabanduse.

Shia LaBeouf ja “Lawless”

Shia LaBeouf on tabloidele paljastanud, et puskariajaja rolli sisse elamiseks hävitas ta ise ka tohutul hulgal kõnealust märjukest. LaBeouf olevat olnud nii hirmsal kombel purjus, et ehmatas oma ekraanipartneri Mia Wasikowska äkilisuse ja agressiivsusega sootuks ära. Wasikowska oli koguni oma juristiga konsulteerinud, soovidest lepingust taganeda ja võtteplatsilt lahkuda. LaBeouf on hiljem näitlejatari eest vabandanud ja kinnitanud, et ei soovinud teda hirmutada. “Paraku poleks ma suutnud efektiivselt rolli sisse elada, kui oleksin vaid mingi lahja õlle peal olnud,” nendib ta samas.

Billy Bob Thornton ja “Bad Santa”

Filmi pealkiri ütleb juba iseenesest ära, et tegu on silmini purjus kaubanduskeskuse jõuluvanaga ning selleks, et sellist kohutavat olendit kehastada, otsustaski Thornton rolli realistlikult sisse elada. “Isegi kui eesmärgiks on komöödia, siis ei saa sellist kutti mängida kainelt. Sa ei saa olla ka veidi purjus. Sa pead olema nii täis, et ei saa ööd ega mütsi aru. Ja seda ma ka olin!” meenutab näitleja, lisades juurde, et kuigi ta tegelikult armastab väga lapsi, pidi ta sundima end seda täielikult unustama.