Bill Murray

Kultusnäitleja Bill Murray oli 2005. aastal pahane, et ta Sean Pennile kaotas ja kahetses, et üldse galale kohale läks. "Pahane? Muidugi olin ma pahane. Ma ei kiida auhinnatseremooniaid heaks ja ma ei tea, mis veenis mind sellele minema. Olin enda peale pahane," on Murray hiljem meenutanud.

Ethan Hawke

Olgugi, et Ethan Hawke on olnud kuldmehikesele nomineeritud mitmel korral, pole ta kuigi suur Oscarite fänne: "See on nii rumal! Vaadake, kui palju unustamisväärseid ja tobedaid filme on Oscari võitnud ja kui mitmete keskpärase näitleja kaminasimsil see auhind on. Arvan, et seada endale prioriteediks jahtida neid võltse porgandeid ja raha ja kahtlasi auhindu on väga hävitav."

Joaquin Phoenix

Filmi "The Master" nominatsioon ei tekitanud Joaquin Phoenixis mingit elevust. "Ma ei usu sellesse. See on porgand, kui maailma kõige halvem porgand, mida ma kunagi olen söönud. Ma ei taha seda porgandit. See on täiesti subjektiivne. Inimeste võitluseks vastandamine on maailma kõige rumalam asi," leiab Phoenix.

Sir Anthony Hopkins

Sir Anthony Hopkinsil võib ju riiulis Oscar olla, ent see tuli talle ilma suurema vaevata. "Ma ei salli seda üldse. Seda kujukest on õõvastav vaadata ja rõve omada. Inimesed roomavad ringi ja suudlevad kuulsate produtsentide tagumikke. Tahaksin selle peale oksendada, päriselt," arvab Hopkins. "See on haige. Olen seda nii palju pealt näinud. Nägin seda alles möödunud aastal. On mingi suur produtsendist ärimees ja kõik suudlevad tema tagumikku. Mõtlesin, et mida nad teevad? Kas neil pole üldse eneseväärikust? Tahtsin nad kõik p**** saata."

Javier Bardem

"Elan Hispaanias. Oscarid on miski, mida pühapäeva õhtul televiisoris näidatakse. See on eetris väga hilja õhtul. Sa ei vaata seda, sa loed lihtsalt hiljem uudistest, et kes võitis ja kes kaotas," lausus Javier Bardem, kellel on filmi "No Country for Old Men" eest kuldmehike ette näidata.

Sally Field

1980ndatel kaks auhinda võitnud Sally Field ütles juba toona, et Oscarid on mõttetud: "Mida see auhind tähendab? Ma ei usu, et see midagi tähendaks."

Dustin Hoffman

Dustin Hoffman ei soovinud 1968. aastal filmi "The Graduate" eest auhinda koju viia. "Palun jumalat, et ma ei võidaks homme õhtul Oscarit. See masendaks mind väga. Ma ei vääri seda. See ei olnud väga oluline roll," on Hoffmann öelnud. Tema soov läks tookord täide, kuid hiljem sai ta siiski Oscariga tunnustatud rollide eest filmides "Rain Man" ja "Kramer vs. Kramer".

Marlon Brando

1973. aastal sai Marlon Brando “Ristiisa” eest parima meesosatäitja auhinna. 1955. aastal kuldmehikese lahkesti vastu võtnud mees otsustas sel korral aga protestiks Hollywoodi filmitööstuse vastu auhinna tagasi lükata, sest Hollywood ei väärtusta indiaanlasi. Brando ei läinud auhinnatseremooniale ning saatis enda asemel hoopis indiaanlase Sacheen Littlefeather’i, kes pidas seal ka kõne. Kui Littlefeather oma kõne lõpetas, oli rahvas kõhkleval seisukohal. Nad ei teadnud, kuidas sellele reageerida. Osad elasid naisele kaasa, teised aga tegid teda maha. Auhinna pidi kätte andma Roger Moore, aga kuna seda vastu ei võetud, võttis ta selle endaga koju kaasa.