"The Chuck Band Show” on Eesti esimene komöödia, mis ilma valehäbita naerab vähi üle. Film on inspiratsiooni saanud Eestis elava USA koomiku Stewart Johnsoni elust ning toob läbi koomilise võtme ekraanile võitluse munandivähiga. Filmi üks suuremaid eesmärke on võimendada ühiskonna diskussiooni mehi kimbutavate vähivormide osas.

Tänaseks on läbi Hooandja.ee portaali kokku kogutud 41% vajaminevast summast. Üks senine toetaja on olnud ka armastatud telesaatejuht Roald Johannson, kes peab projekti “The Chuck Band Show” toetamist oluliseks. “Arvestades, et Eesti mehe eluiga jääb endiselt Euroopa Liidu keskmisele kõvasti alla, on ülimalt oluline, et saaksime Eesti mehe lõpuks arsti juurde. Eesmärk pole meie niigi suure koormuse all ägavat meditsiinisüsteemi koormata tagajärgedega võitlemisega, vaid rõhutada just ennetustöö tähtsust. Mu hea kooliõde Aet Laigu on võtnud vaevaks tuua vaatajateni selle sotsiaalselt tundliku teema ja ma kutsun kõik toetama Aeti ja tema meeskonda, et see film saaks reaalsuseks ning üheskoos aitama pöörata tähelepanu Eesti mehe tervisele,” selgitas Johannson oma motiive.

Eestis tegutsev Ameerika ettevõtja ja kirglik Eesti kultuuri- ja spordielu toetaja, David O’Brock ütleb, et toetab projekti mitmel põhjusel: “Esiteks on filmi teema minu jaoks oluline ja mulle lähedalseisev. Teiseks, arvan, et isegi Eesti Kultuurkapitali nõukogu liikmena, on oluline toetada ka isiklikult kultuuri, kunsti ja sporti, et meie ühiskond oleks mitmekesine ja arendaks kõiki oma liikmeid positiivselt. Ja kolmandaks, kõik Aeti tehtud filmid, on mulle pakkunud nii mõtteainet kui ka meeldejääva kinoelamuse. Aet paneb oma südame ja hinge igasse projekti,” sõnas O’Brock.

Film valmib täielikult annetuste, toetajate ja partnerite kaasabil. Veel viimaseid päevi on kõigil, kellele Stewarti lugu korda läheb, võimalus Hooandja.ee vahendusel kaasa aidata filmi sündimisele. Film saab täie kindlusega minna tootmisesse vaid juhul, kui vajaminev summa kokku kogutakse.

Filmi peategelast Chucki kehastab Stewart Johnson ise. Lisaks teevad kaasa armastatud eesti näitlejad Marta Laan, Henry Kõrvits, Janek Joost, Külliki Saldre, jt. Filmi toodab kogenud tootja Meteoriit OÜ, produtsent on Aet Laigu. Film on inglise- ja eesti keeles ning valmib eelduste kohaselt käesoleval aastal.

Projekti toetavad Kuku Raadio, TV 3 ja TV 6, Angel Films, Ida-Tallinna Keskhaigla, Pro Optika, Baltika Grupp, A-tiim kommunikatsioon, jpt.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid