18. detsembril linastub teine aasta suurim ja oodatuim film (esimene on "Tasujad: Lõppmäng"), milleks on muidugi "Star Warsi" kolmanda triloogia finaal ehk IX episood "Star Wars: The Rise of Skywalker", mis paneb lõpuks punkti Skywalkeri saagale, et teha tulevikus ruumi täiesti uutele triloogiatele ja värsketele tegelastele, keda ei seo 1977. aastal alguse saanud saaga põhiline element, milleks on muidugi Luke Skywalker.

2015. aasta "Star Wars: Jõud tärkab" ("The Force Awakens"), 2017. aasta "Star Wars: Viimased jedid" (The Last Jedi") ja 2019. aasta "Star Wars: The Rise of Skywalker" moodustavadki kolmanda triloogia, mis järgnes originaalile ja eellugude triloogiale. Disney juht Bob Iger kinnitas Bloombergile, et pärast seda filmi tulebki pikem paus, kuigi neil on veel välja kuulutamata filmid juba töös. Me teame, et "Viimased jedid" režissöör Rian Johnson asus kirjutama ühte ja "Troonide mängu" seriaali loojad teevad teist triloogiat, mis olevat väidetavalt seotud Vana vabariigiga (Old Republic) ehk miski, mida BioWare'i MMORPG "Star Wars: The Old Republic" fännid on kaua "Star Warsi" filmiseerialt oodanud.

Nii nagu muudab "Tasujad: Lõppmäng" Marveli Kinouniversumi senist nägemust, teeb seda ka "Rise of the Skywalker", aga samas teame juba praegu, et Disney+ jaoks luuakse hetkel mitmeid "Star Warsi" seriaale. Üheks neist on "The Mandalorian", mida juhib "Raudmehe", "Džungliraamatu" ja "Lõvikuninga" režissöör Jon Favreau. Jutud käivad ka Obi-Wan Kenobi seriaali kohta.

Mida me teame "Rise of the Skywalker" kohta? Näiteks seda, et film ei alusta kohe pärast eelmise lõppu nii nagu "Viimased jedid", vaid vahepeal on siiski mõnda aega mööda läinud. Filmi taga seisab "Jõud tärkab" režissöör J.J. Abrams ning tagasi on mitmed seeriast tuntud näod nagu näiteks Billy Dee Williamsi kehastatud Lando Calrissian, kelle nooremat varianti kehastas "Star Warsi" seeria teises haruloos "Solo: Tähesõdade lugu" ("A Star Wars Story") Donald Glover.

Lisaks on oodata ka mitmeid uusi tegelasi. Üheks neist on Jannah (Naomi Ackie).

Filmis astuvad üles nii vanad kui ka uued näitlejad Daisy Ridley (Rey), John Boyega (Finn), Adam Driver (Kylo Ren), Oscar Isaac (Poe Dameron), Lupita Nyong'o (Maz Kanata), Kelly Marie Tran (Rose), Domhnall Gleeson (Hux), Joonas Suotamo (Chewbacca), Anthony Daniels (C-3PO), Jimmy Vee (R2-D2), Billie Lourd (Kaydel Ko Connix), Mark Hamill (Luke Skywalker), Carrie Fisher (Leia Organa), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Naomi Ackie (Jannah). Lisandunud on veel ka Richard E. Grant, Keri Russell ja Dominic Monaghan, kuigi veel pole selge, keda nad filmis kehastavad.

Luke Skywalkerit kehastava Mark Hamilli jaoks jäi "Viimased jedid" küll viimaseks, aga see ei tähenda, et me teda filmis üldse ei näe. Carrie Fisher on küll meie hulgast lahkunud, aga tal oli enne filmitud mitmed kasutamata jäänud stseenid, mistõttu kasutatakse neid ka uues episoodis, et anda Leiale korralik viimane etteaste.

Treileris vihjati ka väga ootamatule tõsiasjale, et 1983. aasta "Jedi tagasitulekus" ("Return of the Jedi") oma lõpu leidnud esimese kahe triloogia suurim antagonist Darth Sidious ehk Palpatine on elus ja terve. Seda tõestas ka Chicagos toimunud "Star Warsi" paneeli ajal lavale astunud Ian McDiarmid, kes ongi teda kogu aeg kehastanud.

See kõik vihjab asjaolule, et vanad ja uued tegelased peavad taaskord rinda pistma just Darth Sidiousega, kes on tegelikult kogu aeg olnud see suurim niiditõmbaja.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid