Euroopa Noore Publiku Auhinnale kandideerivad Norra ja Rootsi koostöös valminud muusikafilm "Bändipoisid" (Los Bando, rež. Christian Lo), Suurbritannia-Rootsi internaadikomöödia "Vana kooli tüübid" (Old Boys, rež. Toby MacDonald), mille aluseks on Cyrano de Bergeraci lugu, ning Hollandi-Belgia draama "Poksiplika" (Vechtmeisje, rež. Johan Timmers) spordis oma kutsumuse leidnud tüdrukust.

Noortežüriid kõikjal Euroopas vaatavad ühel ajal kodulinna kinosaalides neid kolme filmi ning arutlevad nähtu üle omavahel ja filmispetsialisti eestvedamisel. Tallinnas viib filmipäeva läbi Just Filmi festivali tegevjuht Mikk Granström. Kogu päeva jooksul on noortel võimalus olla ühenduses oma eakaaslastega mujalt Euroopast ning suhelda ka filmitegijatega Saksamaal Erfurdis, kus kuulutatakse välja EFA Noore Publiku Auhind. Ülekannet auhinnatseremoonialt näeb siit. Samas on ka ülevaade nomineeritud filmidest ja osalevatest linnadest.

MTÜ Kinobuss ja Eesti Filmi Instituut kutsuvad kõiki 12–14-aastaseid noori osalema Artise kinos toimuval filmipäeval. Filmide vaatamiseks, žüriitöös osalemiseks ja aruteludes kaasa löömiseks tuleb saata kiri osalemissoovi ja kontaktandmetega enne 2. maid aadressile noorpublik@kinobuss.ee. Filmipäev kinos Artis hõlmab kolme nomineeritud filmi vaatamist, arutelu filmikunsti telgitaguste üle ja maitsvaid vahepalu. Üritus on kõigile registreeritud osalejatele tasuta.

EFA Noore Publiku Auhind kuulub Euroopa Filmiakadeemia ametlike auhindade hulka. Selle valimist korraldavad Euroopa Filmiakadeemia ja EFA Productions, toetajateks on Mitteldeutsche Medienförderung ja Euroopa Liidu Loov Euroopa MEDIA programm.

Eestis koordineerib EFA Noore Publiku Auhinna üritust MTÜ Kinobuss, toetavad Eesti Filmi Instituut ja Tallinna Linna Spordi- ja Noorsooamet. Lisaks on partneriteks kino Artis ning Laste- ja Noortefilmide Festival Just Film.