Kuna lugu räägib sellest, kuidas Will Smithi tegelaskuju võitleb iseenda noorema klooniga, siis on suur rõhk filmis pandud sellele, et arvuti abil noorendatud Smith näeks usutav välja.

Me teame, et tehnoloogia on selleks olemas, sest Marveli Kinouniversumi filmi "Kapten Marveli" jaoks noorendatud Samuel L. Jackson nägi välja igati realistlik. "Kaksikmehe" esimeses treileris näeb noorendatud Smith usutav välja, aga kuna film linastub tõesti alles oktoobris, siis võib eeldada, et efektide kallal tehakse veel tööd.

Kuna "Kaksikmees" on väga kaua töös olnud, siis on peale režissöööride, stuudiote ja stsenaristide vahetunud ka peaosaline, kelle rollis taheti erinevatel aegadel näha näiteks Harrison Fordi, Chris O'Donnellit, Mel Gibsoni, Jon Voighti, Nicolas Cage'i, Clint Eastwoodi ja ühel hetkel oli ka nüüdseks ameti paha pannud Sean Connery üks neist, kes oleks võinud kehastada Henry Brogenit.

Peale Smithi teevad filmis kaasa veel Mary Elizabeth Winstead, Benedict Wong ja Clive Owen.

Filmi režissöör on suurepärane draama - ja efektifilmide looja Ang Lee, kes on võitnud kaks Oscarit parima režii eest ("Life of Pi", "Brokeback Mountain").

Lee seni viimane film oli sõjadraama "Billy Lynn's Long Halftime Walk", mis küll kinodes läbi kukkus, aga kuna film linastus 3D-s ja 4K HD resolutsioonis, mida võimendas 120 kaadrit sekundis kuvatav kinopilt, siis kujunes sellest siiski omamoodi huvitav eksperiment.

"Kaksikmees" jätkab kõrge kaadrisagedusega eksperimenteerimist, sest vähemalt USA kinodes saab filmi näha kahe versioonina: 3D formaadis ja 60 kaadrit sekundis ning 2D formaadis ja 120 kaadrit sekundis. Siinkohal tasub meeles pidada, et kõiki filme näidatakse kinodes enamjaolt 24 kaadrit sekundis.

"Kaksikmees" linastub Eesti kinodes 11. oktoobril.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid