Kui oled Elisa kasutaja

1. “Sest ta on naine”

Selle nädala filmisoovitus Elisa videolaenutusest on tõsielul põhinev film nimega “Sest ta on naine”. Tegu on sütitava ja hingestatud filmiga, mis jutustab äsja emaks saanud noorest juristist Ruth Bader Ginsburgist, kes üritab sel meestekesksel alal läbi lüüa. Film keskendub sellele, kuidas ta alustas naistele võrdsete õiguste nimel võitlemist. Kui Ruth ühes abikaasa Martyga võtab vastu murrangulise juhtumi, teab ta, et see võib igaveseks muuta viisi, kuidas kohtud ja Ameerika Ühendriigid soolisesse diskrimineerimisse suhtuvad. Film näitab ka Ruthi ja Marty muinasjutulist armastust, partnerlust, mis oli edukas nii eraelus kui ka tööalaselt.

2. “Kurb Jasmine”

Elisa Filmimaailm pakub vaadata Oscari ja Kuldgloobusega pärjatud Woody Alleni tragikomöödiat “Kurb Jasmine”. Film räägib elegantsest New Yorgi seltskonnadaamist Jasmine'ist (Cate Blanchett), kelle abielu rikkaärimehe Haliga (Alec Baldwin) jookseb karile ning kogu ta senine priviligeeritud elu laguneb koost. Meeleheitel naine kolib oma õe Gingeri (Sally Hawkins) juurde San Franciscosse ja püüab seal uuesti jalad alla saada.

3. “Kõik patud”

Mai algusest näitame Elisa Seriaalimaailmas esimest korda maailmas laineid löönud kahte uut sarja, mis on Elisa rahvusvaheline omatoodang ning mis telekavadesse ei jõua! Niisiis ongi ainuke võimalus neid vaadata just meie Seriaalimaailmast! Üks neist sarjadest on “Kõik patud”, millel terve esimene hooaeg on oma kuue osaga meil korraga nähtav. Tegevus toimub Soomes, kus noor kriminaaluurija Lauri saadetakse oma kunagisse kodukanti, kus kahe mehe mõrv raputab konservatiivset väikeküla. Paariliseks saab ta elunautleva Sanna. Uurija on sunnitud kodus vastu astuma keerulisele tõele tema enda mineviku kohta ja samal ajal jahtima mõrtsukat Põhja-Soome maapiirkonnas.

Kui oled TVPlay Premium kasutaja


"Tumedad anded" ("The Darkest Minds", 2018)

Kui teismelistel hakkavad salapärasel moel avalduma müstilised võimed, näeb valitsus neis ohtu ning nad saadetakse spetsiaalsesse kinnipidamisasutusse. 16-aastane Ruby, kelle võimed on teistest märgatavalt tugevamad, põgeneb aga esimese võimaluse avanedes ning ühineb rühma saatusekaaslastega, kelle eesmärgiks on leida endale ohutu koht, kuhu valitsuse tumedad jõud neid segama ei ulatu. Peatselt saavad aga noored põgenikud aru, et maailmas, kus võimul olevad jõud on neid petnud ning alt vedanud, ei piisa enam põgenemisest, vaid et neil tuleb oma vabaduse eest karmi ja armutusse võitlusesse asuda, kasutades relvadena mõistagi oma üleloomulikke võimeid.

Osatäitjad: Mandy Moore, Bradley Whitford, Gwendoline Christie

Režissöör: Jennifer Yuh Nelson


Kui oled Telia kasutaja


1. "Pikad aastad“ ("Years and Years“)

Seriaali esimesed kaks osa on saadaval Telia HBO keskkonnas ning uued osad lisanduvad jooksvalt.

2. "Kutsu mind oma nimega“ ("Call Me By Your Name")

Telia klientidele Filmiriiulis tasuta.

3. "Daamid mustas“ ("Ladies in Black“)

4. "Mary, šotlaste kuninganna“ ("Mary Queen of Scots“)

5. "Villadsi lood“


Kui oled Netflixi kasutaja


1. "See You Yesterday"


2. "The Perfection"

3. "The Unauthorized Bash Brothers Experience"

4. "It's Bruno"

5. "Rim of the World"

Kui oled Amazon Video Prime kasutaja


1. "Hanna"


2. "Crouching Tiger, Hidden Dragon"

3. "Vertical Limit"

4. "Evolution"

5. "Waterworld"