James Wani ("Saag", "Aquaman", "Kiired ja vihased 7", "Astraal") loodud "Kurja kutsumise universum" ("The Conjuring Universe") koosneb hetkel veel kuuest filmist, kuhu kuuluvad "Nunn" ("The Nun", 2018), "Annabelle: loomine" ("Annabelle: Creation", 2017), "Annabelle" (2014), "Kurja kutsumine" ("The Conjuring", 2013), "Kurja kutsumine 2" ("The Conjuring 2", 2016) ja "La Llorona needus" ("The Curse of La Llorona", 2019). Nüüd lisandub nende hulka ka juulis linastuv "Annabelle tuleb koju".

Lisaks on valmimisjärgus ka "Nunna" järg, "Kurja kutsumine 3 ja "Kurja kutsumise" teises osas üles astunud deemonliku olendi film "The Crooked Man"

Sünopsis: “Annabelle tuleb koju” on ülieduka “Annabelle’i” filmide sarja kolmas osa, mille peaosas on “Kurja kutsumise” universumist tuntud kurjakuulutav nukk. Film on “Annabelle’i” filmide, “Selle” ja “Nunna” stsenaristi Gary Daubermani esimene lavastajatöö. Produtsendid on kõigi “Kurja kutsumise” filmide juures töötanud Peter Safran (“Aquaman”) ja “Kurja kutsumise” universumi looja James Wan (“Aquaman”).

Demonoloogid Ed ja Lorraine Warren tahavad, et Annabelle ei tekitaks rohkem kaost, seega viivad nad nuku omaenda koju lukustatud tuppa. Ta pannakse ohutult püha klaasi taha ja teda lastakse preestril õnnistada. Kuid ees ootab kohutav õudusteöö, kui Annabelle äratab toas peitunud kurjad vaimud, kes võtavad sihikule Warrenite 10-aastase tütre Judy ja tema sõbrad.

McKenna Grace (telesari “Hillsi kummitav maja”, “Imelaps”, “Kapten Marvel”) kehastab filmis Judyt, Madison Iseman (“Jumanji: tere tulemast džunglisse”, “Hirmujudinad 2: kummituslik halloween”) tema lapsehoidjat Mary Ellenit, Katie Sarife (telesarjad “Youth and Consequences” ja “Supernatural”) probleemset sõpra Danielat. Edi ja Lorraine Warreni rollides on taas Patrick Wilson (“Aquaman”, “Kurja kutsumise” ja “Astraali” filmid) ja Vera Farmiga (“Kurja kutsumise” filmid,“Godzilla II: koletiste kuningas” ja telesari “Batesi motell”).

Dauberman lavastas filmi ja kirjutas stsenaariumi, võttes aluseks Waniga kahasse kirjutatud loo. Tegevprodutsendid on Richard Brener, Dave Neustadter, Victoria Palmeri, Michael Clear, Michelle Morrissey ja Judson Scott.

Eestikeelne treiler: