"Ford v. Ferrari" toob meieni Hugh Jackmanile ja tema Wolverine'i rollile ideaalse luigelaulu ("Logan") loonud režissöör James Mangold ("Girl, Interrupted", "Walk the Line", "Identity", "3:10 to Yuma"), kes kandideeris filmi eest ka parima mugandatud stsenaariumi Oscarile.

Filmi esialgne režissöör oli hoopis Michael Mann ("Heat", "Collateral") ning peaosades Tom Cruise ja Brad Pitt. Stsenaarium põhines esialgu A.J. Baime'i 2010. aasta raamatul "Go Like Hell: Ford, Ferrari, and Their Battle for Speed and Glory at Le Mans", aga sellest loobuti täielikult.

Pardale toodi hoopis Christian Bale ja Matt Damon, kes kehastavad võidusõitjat Ken Milesi ja ettevõtjat Carroll Shelby't ehk mehi, kelle missiooniks sai ehitada auto, mis suudaks 24 tundi kestval 1966. aasta Le Mans'i võidusõidul võita lõpuks Ferrarit. Selleks autoks kujunes Ford GT40.

Kaasa teevad veel Jon Bernthal, Caitriona Balfe, Josh Lucas, Noah Jupe ja Ray McKinnon. Henry Ford II kehastab Tracy Letts ning Enzo Ferrarit kehastab Remo Girone.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid