1. Ekraanil näeme taas esimestest filmidest tuntud Jeff Goldblumi

25 aastat pärast esimest ja 21 aastat pärast teist filmi on Dr. Ian Malcolmi tegelaskuju taas oma ekspertarvamust jagamas. Seekordne cameo on rõõmusõnum 4 Oscarit võitnud 90ndate hittfilmide fännidele. "Elu leiab viisi" nagu doktorihärra ise armastab öelda. Kolmes osas osalemine teeb temast ühe enim ekraaniaega saanud tegelaskuju frantsiisis.

2. Veel võimsam loomapark

Kui eelmise filmi ("Jurassic World", 2015) jaoks loodi vaid üks elektrooniliselt juhitav dinosaurus, siis seekord näeb ekraanil möllamas lausa viit. Seda seetõttu, et saaga teises filmis on rohkem stseene, kus näitlejad vahetult loomadega kokku puutuvad.

"Jurassic World: Langenud kuningriik“

3. Peaosaline Chris Pratt rääkis kaasa stseenide kujunemisel

Filmi staar ja lavastaja käisid enne võtteid läbi iga stseeni, kus Pratti mängitud Owen Gradyt näha saab. Paljud tema ideed lasti ka käiku. Pratt on ka öelnud, et seekord on filmis palju rohkem kaskadööritrikke. Ta pakkus välja ja sooritas ise ka triki, kus hüppab sauruse lõugade vahelt läbi napilt enne nende sulgumist.

4. Eelmisest osast tuntud Louisiana võtteplats toodi Hawaiile

Filmi võeti üles Inglismaal, Louisianas ja põhiliselt Hawaiil. Inglismaal filmiti näiteks stseenid Jeff Goldblumiga. Eelmise osa võtteplats lammutati 2015. aastal pärast filmimise lõppu. Suurim väljakutse oli selle identselt Hawaiile uuesti ehitamine ja mahajäetuks muutmine. Peatänava ehitusele kulus üle 3 kuu.

"Jurassic World: Langenud kuningriik“

5. Emotsionaalne seos kogu filmisaagaga

Lavastaja J. A. Bayona on sündinud Barcelonas ja 1993. aasta "Jurassic Park" linastuse ajal oli ta alles teismeline. Ta meenutas, millist vaimustust tundis ta ekraanil tõetruusid dinosauruseid nähes. Tugevama emotsionaalse sideme tekitamiseks kogu looga näeme viiteid varasematele osadele.

Viimane dinosaurus, mida filmis saarel näete, on sama liiki, millega algas 1993. aasta eepiline linateos. Bayona selgitab: “See sümboliseerib 25 aastat tagasi alanud unistuse lõppu.“ Kuigi stseen oli kinokülastajatele emotsionaalne, kasutas lavastaja näitlejate mõjutamiseks veel üht nippi: „Mängisin meeleolu tekitamiseks "Jurassic Parki" meloodia väga armsat ja kurba versiooni. See töötas väga hästi.“

Seiklusfilmile "Jurassic World: Langenud kuningriik“ (2018) saab kaasa elada juba sel pühapäeval, 23. juunil kell 20 filmikanalil TV1000 Premium, mida näeb teleteenusepakkuja TVPlay Home vahendusel või suuremate kaablioperaatorite TVPlay filmikanalite teemapakettides.