1. “Mamma Mia! Siit me tuleme taas” põhineb Broadway etendusel, mida mängiti rohkem kui 5000 korda ühtejärgi 14 aastat. Sellega hoiab tükk kõige pikemalt Broadwayl mängukavas olnud etenduste edetabelis auväärset 9. kohta.

2. Meryl Streep tegi kõik oma võtted ainult ühe nädalaga. Tema lapse “ühte isadest” mänginud Pierce Brosnanil ei olnud aga enne rolliga nõustumist aimugi, millest film tuleb. Talle piisas ainult sellest, et Streep osaleb, kirjeldades naist kui “oivalist blondi, kes mulle teatrikoolis kohutavalt meeldis”.

3. Filmis Meryl Streepi ema ja peategelase vanaema mänginud Cher on ainult 3 aastat Streepist vanem. Cherilt ei küsitud, kas ta rolli tahab. Tootjastuudio Universal Picture juht oli enne Cheri agent. Nii helistas ta staarile ning ütles, et peab selle rolli tegema ning pani toru ära enne, kui Cher oleks jõudnud keelduda.

4. Filmis noort Donnat kehastanud Lily James peaaegu ei kandideerinudki rolli, kuna tema agendid olid kõhklevalt meelestatud ning katsetega samal nädalavahetusel toimus ka kuulus Glastonbury Festival. Lõpuks viis Lily peigmees ise näitlejanna prooviesinemisele ning ootas ukse taga, et naine kohe edasi festivalile sõidutada. Võtteid ei läinud siiski valutult: Lily James jooksis prožektoristatiivi otsa ja murdis varbaluu, nii et “Waterloo” stseen tuli tal teha murtud varbaga.

5. Filmi stsenaristid Richard Curtis ja Ol Parked veetsid kolm päeva maal haagissuvilas ning kinnitasid seinale oma ABBA lemmiklugusid, püüdes neid filmi stsenaariumisse sobitada. Kui nad lõpetasid, oli alles jäänud ainult viis pala, nende seas “Fernando”. Nii loodi Kuubal sündinud Andy Garcia kehastatud tegelaskuju ainult nalja pärast, et Cher saaks rõdult teda märgata ja hüüda: “Fernando!”

6. Kaks menubändi ABBA liiget teevad filmis ka pisirollid. Björn Ulvaeus on kohe avastseenis Oxfordi professor, Benny Andersson aga põikab sisse klaverimängijana Pariisi kohvikus, kui esitamisele tuleb “Waterloo”.

7. Julie Walters pidi tegema filmivõtetes pausi, et käia ära Buckinghami palees, kus ta löödi rüütliseisusega võrdsustatud daamiks. Kui ta tagasi jõudis, üllatas kogu filmigrupp teda muusikalipala "There's Nothing Like A Dame" ühise esitamisega.

Muusikalisele komöödiale “Mamma Mia! Siit me tuleme taas” (2018) saab kaasa elada juba sel laupäeval, 29. juunil kell 20 filmikanalil TV1000 Premium, mida näeb teleteenusepakkuja TVPlay Home (endine Viasat) vahendusel või suuremate kaablioperaatorite TVPlay filmikanalite teemapakettides.