“Minu spioonist isa” on film Külma sõja spioonimängudest, mis asjaosalistele oli kõike muud kui mäng, ja nende jäetud armidest kogu eluks. See on lugu tüdrukust, kes saab 1978. aastal võimaluse sõita New Yorki külla Nõukogude Liidu diplomaatilisel missioonil viibivale isale. Ta avastab end ootamatult suurriikide luuremängude keskelt ja peab tegema valiku, mis lõikab ta igaveseks ära oma eelmisest elust. Isiklikke arhiivimaterjale, vaatlevat dokki ja taaslavastusi kasutades elustab film 1970ndate lõpu Külma sõja atmosfääri, millesse on põimitud ootamatult uude ja tundmatusse maailma sisenenud noore naise väga isiklikud mälestused.

Filmi rahvusvaheline esinastus toimus juunis mainekal Sheffield Doc/Festil Inglismaal. Filmi režissöörid on Jaak Kilmi ja Gints Grube, operaator Aigars Sermukšs, helilooja Janek Murd, produtsendid Gints Grube (Mistrus Media), Jörg Bundschuh (Kick Film), Julietta Sichel(8Heads Productions), Jaak Kilmi (Pimik)

Enne esililinastust kell 21.00 toimub Aparaaditehase Armastuse saalis ERRi Ööülikooli avaliksalvestus teemal "Mis toimub luuraja peas?" Kõnelejaks Ivo Juurvee (Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus). Raadiosalvestusele mängib live soundtracki filmi helilooja Janek Murd (Eesti Pops).

Filmiseanss algab kell 23.00 (kui õues on juba hämar) Elektriteatri vabaõhukinos Aparaaditehases (Kastani 42, Tartu).