19. juulil linastuv "Lõvikuningas" pole animatsioon, vaid arvutiga loodud mängufilm nii nagu seda oli Disney 2016. aasta "Džungliraamat", mis võitis ka parimate visuaalefektide eest Oscari. "Lõvikuningas" on eepiline muusikaline draama, mille juures kasutatakse "Džungliraamatu" digitaalse keskonna ja loomastiku loomiseks mõeldud tehnoloogiat, mis annab filmile fotorealistliku pildi.

Nii esialgse animatsiooni kui ka uue filmi muusika eest vastutab ei keegi muu kui legendaarne Hans Zimmer.

"Lõvikuningas" on osa Disney plaanist tuua mängufilmide kujul kinodesse tagasi klassikalised animatsioonid. Sel aastal linastusid näiteks "Dumbo ja "Aladdin". Nüüd on järjekord "Lõvikuninga" käes.

Sünopsis: Disney suur seiklusfilm "Lõvikuningas" viib meid Aafrika savanni, kus näeb ilmavalgust tulevane kuningas nimega Simba. Lõvipoisi suurimaks eeskujuks on tema isa, kuningas Mufasa, kes hakkab talle maast madalast õppetunde jagama, et millalgi tulevikus oma valdused pojale edasi anda. Ent mitte kõik ei toeta noore troonipärija tulekut.

Mufasa kibestunud vend Scar, kes lootis ise savanni valitsejaks saada, haub kurja salaplaani. Järgneb reetmine ja tragöödia, mille tulemuseks Simba pagendamine. Kodust kaugel leiab noor lõvi endale veidrikest uued sõbrad Timoni ja Pumba, kelle abiga peab ta välja mõtlema, kuidas võimalikult ruttu suureks sirguda, et võtta tagasi see, mis talle kuulub.

Suurejooneline muusikaline muinasjutt "Lõvikuningas" on mõeldud igas vanuses vaatajale. Film on dubleeriti eesti keelde stuudios Orbital Vox. Tegelastele andsid oma hääle Lucas Christopher Varema (Väike Simba), Valter Soosalu (Timon), Kalle Sepp (Pumba), Norman Salumäe (Simba), Mait Malmsten (Scar), Marko Matvere (Mufasa), Erki Laur (Zazu), Aurelia Raadik (Väike Nala), Andrus Vaarik (Rafiki), Terje Pennie (Sarabi), Priit Pius (Azizi), Jörgen Liik (Kamari), Evelin Võigemast (Shenzi) ja Liis Lemsalu (Nala).

Lavastajatoolil istus Jon Favreau, kes kasutas "Lõvikuninga" tegemisel ära kõiki neid oskusi, mille omandas Disney stuudio kogupereseikluse "Džungliraamat" tegemise käigus.

Film linastub inglise, eesti ja vene keeles.