Martin Scorsese "The Irishman" on Scorsese ja Robert De Niro üheksas koostööfilm, mis on ühtlasi ka De Niro ja Al Pacino neljas kord ühes filmis koos mängida ja üldse esimene kord, kui Scorsese filmis astub üles Pacino. Nii De Niro kui ka Pacino muudetakse filmis, mis vaatleb nende kehastatud karakterite elusid aastakümnete jooksul, visuaalsete efektide abil ka oluliselt nooremaks.

Tegemist on Netflixi filmiga, mis tähendab, et see jõuab ühel hetkel ka voogedastusplatvormile, aga esialgu peab film linastuma siiski kinodes, sest "The Irishman" on üks neist filmidest, millest võib kujuneda tänavuste Oscarite olulisem tegija, aga film peab Oscari-galani jõudmiseks ka kinodes linastuma.

Scorsese uusim film on legendaarse režissööri kõige kallim linateos, sest Netflix mitte ainult ei maksnud filmi õiguste eest 105 miljonit dollarit, vaid toetas ka 125 miljoni dollari suuruse eelarve rahastamist, kuid see tõusis ühel hetkel ikkagi üle 140 miljoni. Praeguseks olevat eelarve juba 200 miljonit dollarit. Scorsese seni kõige kallima filmi "Hugo Cabret' leiutis" ("Hugo", 2011) eelarve jäi 170 miljoni juurde.

"The Irishman" on pikalt olnud Scorsese üks räägitumaid filme ja üheks põhjuseks on kindlasti näitlejad, kelle hulgas on Robert De Niro, Al Pacino, Anna Paquin, Bobby Cannavale, Harvey Keitel, Ray Romano, aga ka ammu näitlemisega lõpparve teinud 76-aastane Joe Pesci, kes lõi kaasa ka Scorsese filmides "Raevunud härg" ("Raging Bull"), "Omad poisid" ("Goodfellas") ja "Kasiino" ("Casino").