1. „Kariibi mere piraadid: Surnud mehe aardekirst“ („Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest“, 2006)

Film on Hiinas väidetavalt keelatud just seetõttu, et hiinlased on mõnede asjade suhtes ebausklikud. Üheks selliseks näiteks on kummitused. Kuna just selles piraadifilmis on stseen, kus mõned kummitused võivad mõjuda hirmutavalt, siis otsustati film Hiinas keelata. Lisaks on filmis viide kannibalismile.

2. „Noa laev“ („Noah“, 2014)

Darren Aronofsky lavastatud linateos on paljudes islamiriikides keelatud. Nimelt on lugu mõnede arvates liialt kauge Piiblis olevast loost. Islamimaades peetakse Noad aga prohvetiks ja nende kujutamine pole islamis seadustega kooskõlas. Seetõttu on mõistetav, mis film ära keelati.

3. „Tagasi tulevikku“ („Back to the Future“)

Arvatakse, et „Tagasi tulevikku“ sarja filmid on Hiinas keelatud, sest ajas rändamisega seotud teemasid peetakse tabuks. Öeldakse, et see on lugupidamatu ajaloo suhtes. Samas on ajarändega seotud teemasid kujutatud ka filmis „Tasujad: Lõppmäng“ („Avengers: Endgame“, 2019) ja seda ei keelustatud Hiinas.

4. „Schindleri nimekiri“ („Schindler’s List“, 1993)

See on tõestisündinud lool põhinev film, mis räägib Oskar Schindleri tegudest Teise maailmasõja vältel. Ta suutis päästa üle 1100 juudi surmast gaasikambris ja märkis nad kõik üles enda koostatud nimekirja. Film on keelatud aga Liibanonis ja veel mõnedes Lähis-Ida riikides, sest filmis kujutatakse juute heas valguses.

5. „Christopher Robin ja Karupoeg Puhh“ („Christopher Robin“, 2018)

Otseselt pole filmis midagi sellist, miks peaks selle Hiinas ära keelama. Küll aga ei meeldi Hiina Rahvavabariigi riigitegelasele Xi Jinpingile, et tema ja karupoeg Puhhi välimuse vahel tõmmatakse paralleele. Seetõttu on Hiinas igasugused karupoeg Puhhi teemalised asjad keelatud.

Allikas: screenrant.com