Sylvester Stallone on John Rambot kehastanud neljas filmis, millest viimane osa "Rambo" linastus 2008. aastal. Viies osa jõuab kinodesse aga 37 aastat pärast 1982. aastal valminud esimest osa. Stallone oli 36, kui esimene osa linastus. Viienda osa "Rambo: Viimane veri" ilmumise ajaks on ta 73-aastane.

Seni edukaim "Rambo" film on 1985. aasta "Rambo: First Blood Part II", mis teenis 25.5 miljoni dollari suuruse eelarve juures tagasi 300.4 miljonit dollarit.

2016. aastal räägiti ka kogu seeria uuendamisest Stallone'i osaluseta ning film kandis nime "Rambo: New Blood" (seeria esimese osa nimi oli "First Blood"). 2014. aastal plaaniti ka filmi nimega "Rambo: Last Blood" ja hiljem ka teleseriaali ning filmi, kus Rambo võitleb Alaskal mingisuguse koletisega, kuid need ideed jäidki ideedeks.

Karjääri jooksul "Rocky" filmide eest kolmele Oscarile kandideerinud Sylvester Stallone aitas ise kirjutada ka "Rambo: Viimane veri" stsenaariumi, mis on hea märk, sest tema lavastatud ja kirjutatud filmid on emajaolt olnud päris head.

Filmi režissöör on Adrian Grunberg ("Get The Gringo") ning kaasa löövad veel Paz Vega, Oscar Jaenada, Yvette Monreal, Sheilah Shah ja Sergio Peris-Mencheta.

Sünopsis: John Rambo (Sylvester Stallone) on USA eriüksuse veteran, kes võitles Vietnamis, nägi sadu verevalamisi ja surmasid, kuid ei tapnud ise iial, ehkki kaitses tõde. Nüüd veedab ta oma päevi Arizona kolkas endassetõmbununa ja minevikudeemonitega võideldes. Teda painavad saladused, mis on temasse maetud, ja ta aimab, et kõik pole veel kaugeltki lõppenud.

John saab sõnumi, et tema hea sõbra tütar Gabrielle (Yvette Monreal) on teadmata kadunud. Rambo on veendunud, et seda tegi kurikuulus Mehhiko kartell, mis smugeldab inimesi ja uimasteid. Gabrielle’i murest murtud lähedased paluvad Rambolt abi. Rambo kogub sõjavarustuse kokku ja ületab Ameerika-Mehhiko piiri, teades hästi, et teda ootab ränk võitlus kurjategijatega, kes ei tunnista mingeid seadusi. Sündmuste keskpaika sattunud, valab John Rambo Mehhiko suurima kuritegeliku grupeeringu liikmete verd. Ta loodab leida Gabrielle’i elusana ja vabaneda lõpuks painavatest minevikudeemonitest.

Esimene eestikeelne treiler: