Sihtrühmaks on filmitegijad Eestist ja mujalt, muuhulgas kohalikud ja rahvusvahelised filmitudengid ja -ühendused. Saarte Filmifondi kaasasutajateks on lisaks Saare Arenduskeskusele Mikk Rand Kinobussist, Sõpruse kino filmilevi juht Kristi Porila, MTÜ Visit Saaremaa ja Saaremaa vald. 2019. aasta toetuse eelarve on 10 000 EUR, mille eraldas Saaremaa vald. Toetustaotluste esitamiseks ei ole taotlusvoore, taotlusi esitatakse ja menetletakse jooksvalt.

„Soovime filmitegijatele võttepaikade ja filmi realiseerimiskohana alternatiiviks tuua Saaremaa. Täna on võimalik taodelda sellesuunalist toetust näiteks Ida-Viru Filmifondist, Tartu Filmifondist ja Film Estoniast. Kogu Lääne-Eesti ja saared on sellelt pildilt puudu ning soovime selle tühimiku täita. Saaremaal on filmestonia.eu lehel kuvatud vaid üksikud võttekohad. Seega praeguse seisuga pole Saaremaale tuleku osas filmitegijad just kuigi motiveeritud. Planeerime Saaremaa tuntust filmitegijate hulgas oluliselt kasvatada ning võttepaikade loendisse anda korraliku täienduse. Toetusvõimalus annab lisamotivatsiooni kasutada Saaremaa suurepäraseid võttepaiku ning soodustame seeläbi Saaremaa tuntuse kasvu läbi audiovisuaalse vaate. Kõik me lugesime Nolani suurejoonelisest filmitegemisest Tallinnas ning Taani filmitööstuse hinnatuimad tegijad alustasid augustikuu lõpus rahvusvahelisi filmivõtteid Tartus,“ kommenteeris Saare Arenduskeskuse juhataja Rainer Paenurk.

„Üks hästi kena ja oluline eripära meie filmifondi juures on ka filmihariduslike projektide teostamise võimalus vastavalt statuudile, seda teistes väikestes paikkondlikes filmifondides pole. Meediakirjaoskus on kohal, me juba surfame sel „lainel“ kuis oskame ning ressursse on mõistlik juhatada ka visuaalhariduslikul tasandil,“ lisas Kinobussi eestvedaja ja Saarte Filmifondi kaasasutaja Mikk Rand.

Kristi Porila, Saarte Filmifondi kaasasutaja, Kino "Sõprus" eestvedaja ja filmileviga tegeleva ettevõtte Must Käsi juhatuse liige täiendab: „Eesti on väike, kuid ka väikeste vahemaade tagant nii erinev. Saaremaa on täis imelisi võttepaiku nii loodusest, linnast kui olustikest. Oleks väga tore näha filmilinal ka neid. Headeks näideteks on "Klassikokkutulek", kui ka "Ott Tänaku film". Saarte Filmifond saab aidata ka neid, kellel pole nii suurt eelarvet ja anda hea põhjuse just Saaremaal oma võtteid teha.“

Projektitaotlusi hindab Filmifondi nõukogu, mis koosneb rahastajatest, Filmifondi ellukutsujatest ja sõltumatutest ekspertidest. Hindamiskriteeriumid on selgelt fikseeritud ning Filmifondi tegevusstatuut on avalikult väljas Saarte Filmifondi veebilehel, kust leiab kõik vajaliku toetuse taotlemiseks. Saarte Filmifondi 2019. a. toetuse eelarve on 10 000 EUR ning selle summa on eraldanud Saaremaa Vallavalitsus. Saarte Filmifond on avatud lisarahastajatele nii avalikust kui ka erasektorist.

„Peamiseks toetuse taotlemise tingimuseks on asjaolu, et toetusena välja jagatud summa kulutataks erinevate teenuste tarbimiseks ära koha peal, st. Saaremaal. Selliselt toetame kohalikku majandust ning toetusraha reeglina võimendub. Ida-Viru Filmifondi näitel on iga toetusena välja jagatud euro piirkonda tagasi toonud 3 eurot ning käesoleva aasta Ida-Viru Filmifondi eealrve on kasvanud juba 200 000 EUR suuruseks,“ täiendas Paenurk.