20. detsembril linastuva "Star Wars: Skywalkeri tõus" pikkust pole küll ametlikult kinnitatud, kuid Star Wars Unity andmetel on mitmed USA kinoketid saanud teada juba umbkaudse kestvuse, sest kohe jõuavad piletid eelmüüki.

Selleks on 155 minutit ehk kaks tundi ja 35 minutit. Kui see pikkus osutub tõeseks, siis on "Skywalkeri tõus" saaga pikim, kuigi see pole oluliselt pikem kui 2017. aastal linastunud "Star Wars: Viimased jedid" ("Star Wars: The Last Jedi"), mis jäi 152 minuti juurde.

Kuna viimane film on tõenäoliselt endiselt montaažis, siis võib juba lekkinud 155 minutit veel muutuda, kuigi mitte enam palju.

"Star Wars: Skywalkeri tõus" paneb lõpuks punkti Skywalkeri saagale, et teha tulevikus ruumi täiesti uutele triloogiatele ja värsketele tegelastele, keda ei seo 1977. aastal alguse saanud saaga põhiline element, milleks on muidugi Luke Skywalker.

2015. aasta "Star Wars: Jõud tärkab" ("The Force Awakens"), 2017. aasta "Star Wars: Viimased jedid" (The Last Jedi") ja 2019. aasta "Star Wars: Skywalkeri tõus" ("Star Wars: The Rise of Skywalker") moodustavadki kolmanda triloogia, mis järgnes George Lucase originaalile ja eellugude triloogiale.

Mida me teame "Star Wars: Skywalkeri tõus" kohta? Näiteks seda, et film ei alusta kohe pärast eelmise lõppu nii nagu "Viimased jedid", vaid vahepeal on siiski mõnda aega mööda läinud. Filmi taga seisab "Jõud tärkab" režissöör J.J. Abrams ning tagasi on mitmed seeriast tuntud näod nagu näiteks Billy Dee Williamsi kehastatud Lando Calrissian, kelle nooremat varianti kehastas "Star Warsi" seeria teises haruloos "Solo: Tähesõdade lugu" ("A Star Wars Story") Donald Glover.

Luke Skywalkerit kehastava Mark Hamilli jaoks jäi "Viimased jedid" küll viimaseks, aga see ei tähenda, et me teda filmis üldse ei näe. Carrie Fisher on küll meie hulgast lahkunud, aga tal oli enne filmitud mitmed kasutamata jäänud stseenid, mistõttu kasutatakse neid ka uues episoodis, et anda Leiale korralik viimane etteaste.

Esimeses treileris vihjati ka väga ootamatule tõsiasjale, et 1983. aasta "Jedi tagasitulekus" ("Return of the Jedi") oma lõpu leidnud esimese kahe triloogia suurim antagonist Darth Sidious ehk Palpatine on elus ja terve. See kõik vihjab asjaolule, et vanad ja uued tegelased peavad taaskord rinda pistma just Darth Sidiousega, kes on tegelikult kogu aeg olnud see suurim niiditõmbaja.

Teises õrritajas nägime, et uue "Star Warsi" triloogia peategelane Rey võib muutuda Sithiks, kuigi tõenäoliselt on tegu nägemusega või millegi muuga, et lasta fännidel selle üle detsembrini pead valutada.

Filmis astuvad üles nii vanad kui ka uued näitlejad: Daisy Ridley (Rey), John Boyega (Finn), Adam Driver (Kylo Ren), Oscar Isaac (Poe Dameron), Lupita Nyong'o (Maz Kanata), Kelly Marie Tran (Rose), Domhnall Gleeson (Hux), Joonas Suotamo (Chewbacca), Anthony Daniels (C-3PO), Jimmy Vee (R2-D2), Billie Lourd (Kaydel Ko Connix), Mark Hamill (Luke Skywalker), Carrie Fisher (Leia Organa), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Naomi Ackie (Jannah), Richard E. Grant, Keri Russell ja Dominic Monaghan.