Netflixis seriaal "The Witcher" põhineb mõjuka Poola fantaasiakirjaniku Andrzej Sapkowski suurepärastel "Nõiduri" ("The Witcher") romaanidel, millest omakorda tegi Poola mängustuudio CD Projekt RED kolm videomängu, millest viimane "The Witcher 3: Wild Hunt" kujunes üheks kõrgemini hinnatuks mänguks.

2017. aastal kinnitati, et Netflix on arendamas Andrzej Sapkowski "Nõiduri" ("The Witcher" või "Wiedźmin") romaanide põhjal teleseriaali. 2018. aastal selgus, kes hakkab kehastama nii romaanide kui ka nendest sündinud ülipopulaarsete videomängude peategelast Geraltit ning selleks oli "Võimatu missioon: Tagajärjed", "Terasmees", "Õigluse liiga", "Batman vs Superman: Õigluse koidik" ja "Koodnimi U.N.C.L.E." staar Henry Cavill.

Seriaali ametlik sünopsis peegeldab täpselt seda, mida kujutavad endast ka Andrzej Sapkowski romaanid: "Nõidur" on eepiline lugu saatusest ja perekonnast. Riivimaa Geralt on üksildane koletistekütt ehk nõidur, kes otsib kohta maailmas, mille elanikud on tihtipeale veel suuremad koletised kui need, kellele ta jahti peab. Saatus viib Geralti taas kokku nõiaga Yennefer ning ka noore printsessiga Ciri, kes peidab endas ohtlikku saladust. Kolmekesi peavad nad läbima aina ohtlikumaks muutuvat Kontinenti ja asuma vastu oma saatusele.

Seriaali stsenarist ja peaprodutsent on Netflixi "Daredevil" ja "The Defenders" poolest tuntud Lauren Schmidt Hissrich. Esimene hooaeg koosneb kaheksast episoodist. Esimesed neli osa lavastas "Game of Thrones", "Rome", "Dexter", "Boardwalk Empire", "The Americans", "Marco Polo", "Black Sails", "Counterpart", "Ozark" ja "House of Cards" episoodide režissöör Alik Sakharov. Ülejäänute eest hoolitsevad Alex Garcia Lopez ("Utopia", "Misfits", "Fear the Walking Dead", "The Exorcist", "The Punisher", "Luke Cage", "Cloak & Dagger", "Daredevil") ja Charlotte Brändström ("Arrow", "Grey’s Anatomy", "Outlander", "Madam Secretary", "Colony", "Counterpart").

Andrzej Sapkowski "Nõiduri" ("Wiedźmin") saaga koosneb viiest romaanist: "Blood of Elves" (1994), "Time of Contempt" (1995), "Baptism of Fire" (1996), "The Swallow's Tower" (1997), "Lady of the Lake" (1999). Lisaks on olemas ka kaks jutukogumikku "Ettemääratuse mõõk" ("Sword of Destiny", 1992), ja "Viimane soov" ("The Last Wish", 1993).

Eesti keelde on "Nõiduri" saagast tõlgitud kolm raamatut – mõlemad jutukogumikud ("Ettemääratuse mõõk" ja "Viimane soov") ja esimene romaan "Haldjate veri" ("Blood of Elves").

"Nõiduri" romaanide põhjal tegi Poola ja ka maailma kuulsaim mängustuudio CD Projekt RED kolm videomängu - "The Witcher" (2007), "The Witcher 2: Assassins of Kings" (2011) ja "The Witcher 3: Wild Hunt" (2015). Seriaali puhul on väga palju eeskuju võetud viimasest mängust "Wild Hunt", sest just see pani visuaalses mõttes paika nii Geralti kui ka tema maailma.

Sapkowski loo põhjal valmis Poolas juba 2002. aastal seriaal "The Hexer", aga kuna see oli pehmelt öeldes väga piinlik, siis unustame selle pigem üldse ära.

"The Witcher" alustab Netflixis 20. detsembril.