1.5 miljardi dollariga valmiv Amazoni "Sõrmuste isanda" seriaali võtetega alustati augustis Edinburghis. Hiljem koliti Uus-Meremaale, kus filmiti ka Peter Jacksoni "Sõrmuste isanda" filmitriloogia ja sellele järgnenud "Kääbiku" triloogia, et alustada eelproduktsiooniga. Esimese hooaja võtetega pole veel alustatud, aga Deadline'i kinnitusel on teine hooaeg juba töös.

Uus-Meremaal filmitakse režissöör J.A. Bayona juhtimisel 1. hooaja esimesed kaks episoodi ning seejärel võetakse 4-5 kuu pikkune paus, et stsenaristid saaksid selle aja sees teise hooja ära kaardistada ja osa sellest juba ka valmis kirjutada. Mõlemad hooajad ilmuvad üle 240 riigis nähtava Amazon Prime Video vahendusel.

Kuna 2. hooaega kirjutatakse juba 1. hooaja võtete ajal, siis tähendab see kõik lihtsalt seda, et esimene ja teine hooaeg filmitakse enam vähem samal ajal. See on hea uudis ka fännidele, sest pärast esimese hooaja vaatamist ei pea teist väga pikalt ootama.

Seriaali näitlejate kohta on teada nii palju, et põhirollides astuvad üles Joseph Mawle, Will Poulter ja Markella Kavenagh.

J.R.R. Tolkieni raamatutel põhinev seriaal peaks linastuma 2021. aastal ning üle 1.5 miljardi dollari suuruse eelarvega kujuneb see üheks kõige kallimaks seriaaliks, mis kunagi tehtud. Seriaali režissöör on J.A. Bayona, kelle käe all valmis 2018. aasta "Jurassic Park: Fallen Kingdom", mis tõusis 1.3 miljardi dollari suuruse kassatuluga ühel hetkel enimteeninud filmide edetabelis 12. kohale. Bayona teiste filmide hulka kuuluvad õudusfilm "The Orphanage", katastroofifilm "The Impossible" ja fantaasiadraama "A Monster Calls".

Tolkieni loodud Keskmaa ajaloo põhjal valmiv seriaal hakkab koosnema viiest hooajast ning plaanis on ka mitu haruseriaali. Ülipopulaarseks osutunud "The Man in High Castle" tootnud Amazon maksis Tolkieni valdusele, kirjastajale HarperCollins ja filmistuudiole New Line Cinema õiguste eest 250 miljonit dollarit. Neid õigusi soovis ka Netflix, aga Amazon jäi peale.

Võrdluseks nii palju, et "Sõrmuste isanda" filmitriloogia maksis kokku 281 miljonit ja "Kääbiku" triloogia 655 miljonit dollarit. HBO mammutseriaali "Troonide mängu" 8. hooaja maksumuseks oli 90 miljonit dollarit. Kõik kaheksa "Troonide mängu" hooaega läksid kokku maksma aga 770 miljonit dollarit, mis on ikka väiksem kui arendusjärgus oleva "Sõrmuste isanda" seriaali üle 1.5 miljardi dollari.

Seriaal ei põhine tegelikult "Sõrmuste isanda" kolmel romaanil. Lugu suundub hoopis romaaniseeriast tuhanded aastad eelnevasse aega. See omakorda tähendab, et seriaal põhineb Tolkieni teistel "Sõrmuste isanda" maailma kuuluvatel lugudel, mida on aastaid toimetanud tema poeg Christopher Tolkien.

Nende tööde hulgas on ka Keskmaa ja selle asukate sündi seletav "Silmarillion" ja mitmest osast koosnev "Keskmaa ajalugu". Lisaks on nii "Lõpetamata lood" ja sellest omakorda irdunud täiendatud lisalood "Beren ja Luthien", "Hurini lapsed" ja "Gondolini langus" imepärane lugude varasalv, mis avavad Keskmaa ja selle tegelaste ajalugu.

Amazon on mõista andnud, et lugu leiab aset Teisel ajastul enne Númenori langust, mis tähendab, et lugu leiab aset kaua aega pärast Peter Jacksoni filmide antagonisti Sauroni isanda Melkori hävitamist ning seekord näeme Sauronit ka inimese kujul ja mitte ainult suure leegitseva silmana.