"Star Warsi" filmiseeria IX episoodi "Star Wars: Skywalkeri tõus" linastumise järel saabki 42 aastat kestnud ja 9 filmi peale jaotatud Skywalkeri saaga läbi, et teha tulevikus ruumi täiesti uutele triloogiatele ja värsketele tegelastele, keda ei seo 1977. aastal alguse saanud saaga põhiline element, milleks on muidugi Luke Skywalker ja tema perekond.

2015. aasta "Star Wars: Jõud tärkab" ("The Force Awakens"), 2017. aasta "Star Wars: Viimased jedid" (The Last Jedi") ja 2019. aasta "Star Wars: Skywalkeri tõus" ("Star Wars: The Rise of Skywalker") moodustavadki kolmanda triloogia, mis järgnes George Lucase originaalile ja eellugude triloogiale.

"Star Wars: Skywalkeri tõus" ei alusta kohe pärast eelmise lõppu nii nagu "Viimased jedid", vaid vahepeal on siiski mõnda aega mööda läinud. Filmi taga seisab "Jõud tärkab" režissöör J.J. Abrams ning tagasi on mitmed seeriast tuntud näod nagu näiteks Billy Dee Williamsi kehastatud Lando Calrissian, kelle nooremat varianti kehastas "Star Warsi" seeria teises haruloos "Solo: Tähesõdade lugu" ("A Star Wars Story") Donald Glover.

Luke Skywalkerit kehastava Mark Hamilli jaoks jäi "Viimased jedid" küll viimaseks, aga see ei tähenda, et me teda filmis üldse ei näe. Carrie Fisher on küll meie hulgast lahkunud, aga tal oli enne filmitud mitmed kasutamata jäänud stseenid, mistõttu kasutatakse neid ka uues episoodis, et anda Leiale korralik viimane etteaste.

Tagasi on ka 1983. aasta "Jedi tagasitulekus" ("Return of the Jedi") oma lõpu leidnud esimese kahe triloogia suurim antagonist Darth Sidious ehk Palpatine. See kõik vihjab asjaolule, et vanad ja uued tegelased peavad taaskord rinda pistma just Darth Sidiousega, kes on tegelikult kogu aeg olnud see suurim niiditõmbaja.

Filmis astuvad üles nii vanad kui ka uued näitlejad: Daisy Ridley (Rey), John Boyega (Finn), Adam Driver (Kylo Ren), Oscar Isaac (Poe Dameron), Lupita Nyong'o (Maz Kanata), Kelly Marie Tran (Rose), Domhnall Gleeson (Hux), Joonas Suotamo (Chewbacca), Anthony Daniels (C-3PO), Jimmy Vee (R2-D2), Billie Lourd (Kaydel Ko Connix), Mark Hamill (Luke Skywalker), Carrie Fisher (Leia Organa), Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Naomi Ackie (Jannah), Richard E. Grant, Keri Russell ja Dominic Monaghan.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid