1. Maria Jimenez on Mehhiko kõige „viljakam“ naispalgamõrtsukas, kes tunnistas üles 20 inimese tapmise kurikuulsa Zetase narkokartelli heaks. La Tosca hüüdnime kandev naine sai töö eest ligikaudu 1650 eurot kuupalka ning tema ohvrite hulka kuulusid ka konkureerivad narkokaubitsejad ja üks politseinik.

2. Idoija Lopes Riano oli Baski äärmusrühmituse ETA üks kõige kurikuulsamaid liikmeid, kes osales 1986. aastal 12 politseiniku tapmises Hispaania pealinnas mis oli osa baskide vägivaldsest iseseisvumispüüdlusest. Naine oli võibolla kõige tuntum oma seksioskuste poolest: väidetavasti magas ta politseinikega enne, kui nende kolleegid maha lasi, teenides sellega hüüdnime Ematiiger. Talle mõisteti 2000 aasta pikkune vanglakaristus, kuid vabastati juba pärast 23 aastat trellide taga, mis tekitas raevu ohvrite perekondades. Ta tunnistas kirjades, et oli ETAsse astudes teinud kohutava vea ning visati nende sõnade pärast organisatsioonist välja.

"Anna"

3. Jeanette van Nessen oli vahest kaasaja kõige kuulsam naiskõrilõikaja, kes töötas sel alal vabakutselisena ning elas paatmajas Hollandi linna Hoorni lähistel. Väidetavalt maksti talle üle 90 000 eurot ühe tööotsa eest ning enamik neist tegi ta Lõuna-Aafrikas Vabariigis. Tema allakäik algas Mossadi agendi Carli kõrvaldamisega: mehe kolleeg Avner Kaufman tõotas meeleheitlikult kättemaksu ning ajas 1974. aastal koos kahe oma üksuse liikmega naise tolle paatmajas nurka. Jeanette säilitas külma närvi, libises riietest välja ja püüdis Avnerit võrgutada, öeldes, et tema tapmine oleks „ande raiskamine“. Aga niipea kui paljas daam küünitas meeste kõhklust ära kasutades oma püstoli poole, avati kuulirahe: naine jõudis enne veel oma kassi kallistada, kui tugitooli kukkus ja tema alasti keha verest tühjaks jooksis. See dramaatiline stseen taaselustati Steven Spielbergi filmis "München".

4. Brigitte Mohnhaupt kuulus Saksamaal tegutsenud äärmusrühmitusse Punaarmee Fraktsioon ning teda nimetati riigi kõige õelamaks ja ohtlikumaks naiseks. Naine osales vasakäärmuslaste korraldatud tegudejadas „Saksa sügis“, mis muuhulgas hõlmas hulgaliselt kaaperdamisi (nende seas ka üks lennuk) ning 30 mõrva ja pommiplahvatust 1970. aastatel. Ta arreteeriti lõpuks aastal 1982 ning talle mõisteti neljakordne eluaegne vanglakaristus üheksas mõrvas osalemise eest. Vähemalt ühel korral vajutas daam ka päästikule, ulatades esmalt ühele pankurile lilled ning seejärel tappes ta lähilasuga. Naine sai armu aastal 2007 ning on siiani elus.

"Anna"

5. Kim Hyun-hui on kahe lapse ema, kellest sai ka hulgitapja – tema ohvrite hulk küünib 115-ni. Asi oli nimelt selles, et Pyongyangis ülikoolis õppides värvati ta Põhja-Korea salateenistusse. Naist treeniti kuus aastat, et oskaks käituda nagu Jaapani kodanik ning 1987. aastal sai ta käsu rajalt maha võtta Lõuna-Korea reisilennuk, et takistada olümpiamängude toimumist Soulis. Hyun-hui asetas pagasiriiulile pommi, astus vahepeatuse ajal lennukist välja ning detoneeris seejärel lõhkekeha, mis tappis kõik pardalolnud. Naisagent mõisteti surma, kuid Lõuna-Korea president andis talle armu. Praegu on naine abielus Lõuna-Korea endise luureohvitseriga, kellega tal on ka kaks last.

6. Mossadi agent Penelope (väidetav nimi Erika Chambers) kõrvaldas Palestiina äärmusrühmituse Must September liidri Ali Hassan Salamehi, kelle juhitav organisatsioon võttis 1972. aasta Müncheni olümpiamängude ajal pantvangi 11 Iisraeli sportlast ning seejärel tappis nad. Vastusammuna kiitis Iisraeli seni ainus naispeaminister Golda Meir heaks operatsiooni Jumala Raev, mille käigus jahtisid Mossadi agendid kuriteoga seotud Musta Septembri liikmeid. Salameh koos nelja ihukaitsja ja kahe juhusliku möödakäijaga leidis oma otsa 1979. aastal Beiruti lähedal toimunud autopommi plahvatuses. Kurioosumina elas põrgumasina õhkinud naine Salamehi korteri lähistel ning oli väidetavalt ujumisbasseinis ka oma hilisema ohvriga tutvunud. Pärast plahvatust agent haihtus, jättes maha kõik oma asjad, nende seas Briti passi Erika Chambersi nimele.

Märulipõnevikule “Anna” (2019) saab kaasa elada juba sel laupäeval, 4. jaanuaril kell 20 kanalil TV3 Film, mida näeb teleteenusepakkuja Home3 (endine Viasat) või suuremate kaablioperaatorite vahendusel. Veebruaris jõuab film ka voogedastusteenusesse Go3 (endine TVPlay Premium).