Režissöör Ergo Kulla jaoks on "Talve" tema esimene täispikk mängufilm. Režissöör on publiku numbrist liigutatud ning tänab kõiki, kes on tema nägemust Lutsu loomingust heaks kiitnud ja kinos vaatamas käinud. "Kõik see on võimalikuks saanud tänu Eesti parimale stsenaristile, Martin Algusele ja meie suurepärasele koostööle. See publikunumber on lihtsalt imeline tunnustus meie tööle."

"Talve" on saanud meeletult südamliku vastuvõtu osaliseks nii publiku kui filmikriitikute poolt. Seda on nimetatud kardetud elutalve asemel hoopis järelkasvu meeleolukaks suveks. Lavastaja Jaan Tooming kirjutas filmist ja näitlejatest, et "Talve" suurim rõõm on Karl Robert Saaremäe ja Henessi Schmidti duett. Schmidtis on võlu, mis on järeltehtamatu, see on talle kaasa antud. See võlu avaldub juba esimesest pilgust, ilmumisest kinolinale.

Karlo Fungi sõnul on „Talve“ üsna kõnekas vahefiniš Eesti areneva unelmatööstuse ja vana filmitraditsiooni kuuseokkalisel laskesuusarajal. Film võtab kokku ühe enam kui 50 aastat kestnud rahvusliku teksti ekraniseerimise saaga ja toob tagasi isegi mõned samad näitlejad.

Jaanus Kulli on kiitnud filmi leebet lutsulikku huumorit. Filmikriitik Hendrik Alla aga nimetab filmi 21. sajandi huumoriga pipardatud kummarduseks Kruusemendi filmidele.

Filmis teevad kaasa vanad tuntud tegelased Lutsu esimestest ekraniseeringutest, aga ka kodumaise kino uus näitlejate põlvkond. Filmi stsenarist on rahvusvaheliselt tunnustatud kirjanik Martin Algus, režissöör Ergo Kuld.

100 000 vaataja piiri on tänaseks varem ületanud “Nimed marmortahvlil “(2002), “1944” (2015), “Klassikokkutulek” (2016), “Klassikokkutulek 2” (2018), “Seltsimees laps” (2018), “Eia jõulud Tondikakul” (2018), “Klassikokkutulek 3” (2019), “Tõde ja õigus” (2019) ja nüüd ka “Talve” (2020).

Filmi produtsendid on Taska Film, Kassikuld ja Apollo Film Productions.