2021 on suur aasta erinevatele järgedele, kus on tulemas sellised suured nimed nagu "The Matrix 4", "John Wick 4", "Jurassic World: Dominion", järgmine Kiired ja Vihased, uus Indiana Jones ja Marveli järgmised tegemised. See nimekiri erinevaid filme siin pole siiski suurtest ja edukatest, vaid nendest vähem räägitud (kui üldse) filmiseeriatest, mida paljud peavad ammu surnuks.

Järge tehakse mitmel põhjusel. Raha on kõige tavalisem muidugi, kuid on ka neid, mille eesmärk on seeria uuendada või taaselustada. Oleme näinud mitu korda, kuidas vanad ja surnud asjad on ekraanidele tagasi toodud, kuid need pigem erandid kui reegel ise.

20. Paranormal Activity 7


Enamuste jaoks lõppes see frantsiis teise filmiga, seega on kindlasti üllatus kuulda, et tegemisel on seitsmes õuduslugu. 2015 nägime kuuendat osa nimega "The Ghost Dimension", mis oli tõeliselt jube, kuid seda mitte õudusfilmile meelitavas võtmes. Õudus on žanr, mida on odav teha, seega just siit leiab enim neid nimesid, mida pidevalt ja uuesti elustada proovitakse. Veidral kombel need teenivad siiski nii palju raha, et nende juurde koguaeg tagasi tullakse.

Hetkel on teada, et ilmumine on määratud 19 märts 2021 ning kannab nime "Paranormal Activity 7", olles otsene järg kuuendale. Sellega ka teadmised hetkel piirduvad. Äkki on kerge reboot või hoopis proovitakse tooni muuta? Seda näeme järgmine aasta.


19. Jackass 4


"Jackass 3D" ilmus üle dekaadi tagasi ning ühe staari Ryan Dunni surmaga kõik fännid eeldasid, et Jackass kui bränd on minevikus. Enamus meestest on hetkel aktiivsed filmi- ja Youtube'i superstaarid, siis jääb ainult imestada, et miks täna juba päris vanad mehed enam trikke veel teevad.

Filmi ilmumiseks on määratud 5. märts 2021 ning suurim nimi Johnny Knoxville on vihjanud, et meeskond võtab juurde ohtralt uut verd. Pole teada palju vanasid tegijaid ekraanile naaseb, kuid vähemalt frantsiisi nägu Knowxville on olemas. Küsimus on muidugi selles, et kas täna keegi tahaks selliseid asju enam näha? Youtube on neid kanaleid ja videosid täis.


18. Space Jam 2


"Space Jam" ilmus aastal 1996 ja seal mängis peaosa legendaarne korvpallur Michael Jordan. See järg on tegelikult juba tegemisel pikemat aega ning peaosa võtab praeguse generatsiooni suurim korvpallur Lebron James.

Terence Nance, kes oli esimese filmi lavastaja, loobus projektist mõni nädal peale selle algust teadmata põhjustel. Töö võttis üle kogenud Malcolm D. Lee ning filmimine tegelikult on juba lõpetatud.

Ilmumiseks on märgitud 16. juuli 2021.


17. Hotel Transylvania 4


Aastaid tagasi ei osanud keegi unistada, et Adam Sandleriga peaosas koletistekeskne animatsioon "Hotel Transylvania" võib saada sedavõrd suureks, et kasvab kaugemale kui triloogia, videomängud ja isegi lõbustuspark.

Üllatav on fakt, et iga järgmine osa on teeninud rohkem kui eelmine ning viimane teenis tervelt 527 miljonit dollarit üle terve maailma. Ainult sellest piisas, et Sony annaks rohelise tule ja ilmumise kuupäeva 21 detsember 2021.

Seega viimane film on tõenäoliselt Jõuludega seotud ning kuna need filmid tegelikult pole üksteisega seotud, siis pole põhjust ka mõelda, et see kuidagi viimane oleks.

16. Don't Breathe Again


"Don't Breathe" oli reaalselt hea ja originaalne õudusfilm, millest on möödas juba viis aasta. Veidikene üllatav, et sedavõrd kaua on oodatud järje tegemisega, kuid nüüd see igal juhul on tulemas. Veider on see, et tegelikult esimene uudis järjest tuli juba 2016 lõpus, kuid peale seda info kadus.

Jaanuaris sellel aastal kinnitati, et filmimine algab aprillis ja teos ilmub järgmise aasta viimases neljandikus. Filmi lavastab Rodo Sayagues, kes oli kaasautoriks ka esimese juures. Sam Raimi on produtsent, kes on julgelt öelnud, et "see on tema parim idee järjeks üldse". Ootame ja loodame.

15. Den Of Thieves 2: Pantera


"Den of Thieves" ilmus aastal 2018 ja oli tore ühekordne kiire meelelahutus. Sisu ja märul ununes juba bussisõidul koju, seega järg polnud kellegi mõttes. Gerard Butleriga peaosas thriller-märul teenis 80 miljonit dollarit (30 miljonit kulus tegemiseks), seega raha ei ole siin selge motivaator.

Järg kinnitati eelmise aasta Cannes'i filmifestivalil. Butler ja O'Shea Jackson Jr. naasevad koos lavastajaga Christian Gudegast. Filmimine peaks algama selle aasta esimese poole jooksul kui juba pole alanud. Ilmumise aega pole teada, kuid kusagil järgmise aasta jooksul.

14. Murder Mystery 2


Adam Sandler on siin nimekirjas juba teist korda. Sandleri ja Netflixi koostöö on tõeline win-win situatsioon mõlema osapoole jaoks. Sandler ei pea muretsema kinokassa pärast, publik ei pea reaalselt piletit ostma, et tema filme vaadata ning Netflix saab superstaare täis kergelt vaadatavaid filme.

Sandleri filmide kvaliteet oli kaheldav kuni lõpuks ilmus "Murder Mystery", kus teeb kaasa ka Jennifer Aniston. Peale seda tuli ka "Uncut Gems", mis on juba tugev kvaliteetfilm. Seega mees oskab filme teha küll kui seda soovib. Järje üle pole tegelikult imestada, sest filmi vaatas 73 miljonit Netflixi kasutajat ja see on platvormi rekord.

Hetkel on teada, et Adam Sandler ja Jennifer Aniston naasevad koos stsenaristiga James Vanderbilt. Ilmub mingi hetk järgmine aasta.

13. Insidious 5


Õudusfilme on siin nimekirjas palju. "Insidious" on taaskord üks nendest frantsiisidest, mida lüpsti natukene liiga palju. Algas tugevalt, kuid iga järgmine samm oli nõrgem kui eelmine. Veider on muidugi see, et 2018 ilmunud neljas osa pealkirjaga "The Last Key" pidi olema viimane, kuid kuna see teenis kõige enam raha, siis järg oli kardetud tulemus.

Filmide staar Lin Shaye kinnitas järje kohe kui neljas film hakkas hästi teenima. Kuna neid filme on odav toota ja kiire teha, siis tõenäoliselt ilmub see juba järgmise aasta esimeses pooles.

12. The Boss Baby 2


"The Boss Baby" oli sarnaselt "Hotel Transylvaniale" ootamatu hitt. See teenis 528 miljonit dollarit, sai Netflixi spin-off seriaali ning nomineeris isegi parimale animatsiooni Oscarile. Järg kinnitati paar nädalat peale esimese esilinastust ning siis määrati ka kuupäev - 26. märts 2021.

Paar aastat uudistest eemal olemist järg naases rambivalgusesse kinnitusega, et lavastaja Tom McGrath on tagasi koos Alec Baldwiniga. Sisust pole hetkel midagi teada, sest esimene film tegelikult otsest järge ei tohiks saada (lõpp oli väga otsekohene).

11. The Passion Of The Christ: Resurrection


Mel Gibsoni aastal 2004 tehtud film Jeesuse piinamisest ja viimastest tundidest on kuni tänaseni üks enim teeninud R reitinguga teoseid. Kuna lugu on selge peatükk Piiblist, siis siin tegelikult pole ruumi järje jaoks - või vähemalt nii arvati.

2016. aastal Mel Gibson kinnitas, et töötab järje kallal, mis fokuseerib Jeesuse ärkamisele peale surma. Stsenaariumi teeb Oscarile nomineeritud Randall Wallace ("Braveheart") ja Jim Caviezel naaseb tagasi Jeesuse rolli. Ilmumiseks on kevad 2021.

10. The Nun 2


"The Conjuring" ilmus 2018, millele juba on tehtud järg. Sealt tuntud karakter sai enda filmi nimega "The Nun", mis teenis õudusfilmi kohta naeruväärse summa - 365 miljonit dollarit. Eelarve oli tegelikult ainult 22 miljonit, seega järg oli täiesti kindel korda kolm.

Kuri deemon Valak naaseb enda nunna kostüümis juba järgmine aasta, kuid enne seda on veel selle aasta lõpus järgmine "The Conjuring" film nimega "The Devil Made Me Do It".


9. Sing 2

2016 ilmus ja tegelikult vaikselt kadus selline lõbus animatsioon nagu "Sing". Kuigi see polnud meeldejääv ning ei tekitanud kõmu, teenis see naeruväärsed 634 miljonit dollarit tagasihoidliku 75 miljoni suuruse eelarve juures.

Sarnaselt "The Boss Baby" edule, ka siin kinnitati järg peaaegu kohe kui oli teada, et film on edukas. Kuupäevaks pandi paika 2. juuli 2021. Rohkem ei ole filmist midagi teada, kuidas vaadates kuidas stuudio Illumination asju teeb, siis ei imestaks kui see teeniks miljardi selliselt, et keegi isegi ei mäleta selle sisu.


8. The Collected

"The Collected" on kolmas film madala eelarvega õudusseerias, mis algas 2009. aastal filmiga "The Collector". See pidi algselt olema Saag filmide eellugu, kuid siis plaanid muutusid.

Tagasihoidlik rahaline edu tõi ekraanidele 2012 järje nimega "The Collection", millel polnud enam edu näitada. Sealt ka põhjus, miks järge enam keegi ei oodanud. Eelmisel aastal staar Josh Stewart kinnitas, et kolmas film on tulekul ning naasevad ka Marcus Dunstan ja Patrick Melton, kes olid lavastajad-stsenaristid ka eelmiste juures.

Filmimine peaks praeguseks olema tehtud, kuid juba teame, et see ilmub küll järgmine aasta, kuid enam mitte kinodes, vaid otse voogedastustusse. Tõenäoliselt Netflixi koos kahe eelmise teosega.


7. The Addams Family 2

Agressiivselt keskpärane animatsioon oli alles hiljuti meie kinodes ning ühekordseks meelelahutuseks täiesti tore. Maailmas teenis see üle 200 miljoni dollari ainult 24 miljoni suuruse eelarve juures (seletab ka alla keskpärast animatsiooni).

Ainult neli päeva peale esilinastust anti teada, et järg on tulemas. Ilmub see juba 22. oktoober 2021 ning naasevad kõik esimese filmiga seotud inimesed, nii kaamera ees kui taga.

Kuigi tegijad ise lubavad paremat kvaliteeti kui eelmine oli, siis see kiirus ja eelarve millega seda tehakse ei anna palju põhjust seda uskuda. Tõenäoliselt olen enda siis juba nelja lapsega seda kinos vaatamas muidugi, hooliamata kõigest muust.


6. Sherlock Holmes 3

Fännid ammu loobusid uskumast, et see päev kunagi tuleb kui Robert Downey Jr. naaseb kuulsa detektiivi rolli. Guy Ritchie nägemus sobis inimestele ning 2009 ja 2011 ilmunud esimene ja teine osa võeti hästi vastu. Kinodes tõid filmid üle miljardi dollari kombineeritud (jah, üle miljardi), seega oli veider, et kolmas film ei tulnud kiiremini.

Probleemiks oli peaosaline ja superstaar Robert Downey Jr., kes printis tollel ajal raha ka Marveli stuudiole kui Raudmees. Nüüd on mees sellest tööst vaba ja valmis enda rolli kui Sherlock Holmes uuesti naasema. Viimati anti uueks ilmumise kuupäevaks 22. detsember 2021.

Dexter Fletcher ("Rocketman") on kinnitatud kui lavastaja. Muid uudiseid ei ole, kuid need peaksid kohe-kohe hakkama ka tulema.


5. Last Friday

"Friday" on üks lõbusamaid filmiseeriaid läbi aegade. See on üks tuntuimaid stoner žanris olevaid teoseid, kust käisid läbi sellised nimed nagu Ice Cube, Chris Tucker ja John Witherspoon. Tänaseks on ilmunud kolm filmi ja neljas kuulutati välja 2017.

Kõik läks sujuvalt kuni näitleja John Witherspoon suri, mis pani projekti seisma suuremate muudatuste jaoks. See tekitas ka kõmu, sest Ice Cube süüdistas nüüd New Line Cinema stuudiot, et liiga kaua asi venis.

Hetkel pole teada, et millal täpselt ilmub, seega mingi hetk järgmine aasta.


4. RoboCop Returns


2014 oli suur katse RoboCop tagasi tuua. Mustas ja läikivas rüüs supervõmm aga põrus nii kinokassas kui publiku silmis, seega igasugused järjed olid välistatud. Kuid 2018 tehti otsus, et tehakse otsene järg kõige esimesele RoboCopi filmile nimega "Robocop Returns", ignoreerides kõiki teisi filme, mis vahepeal on ilmunud.

Ed Neumeier naaseb kui stsenarist ja Neill Blomkamp pidi võtma lavastajatooli. Just nimelt lavastajaks olev "District 9" talent oli põhjus olla projektist huvitatud, kuid siis juhtus midagi kurba. Blomkamp astus eemale ja tema asemele tuli Abe Forsythe, kellega peaksid võtted ka juba alanud olema.

Igasugune muu info on hetkel puudu, kuid kuna film peaks ilmuma järgmine aasta, siis peagi on aeg, kus uudised hakkavad tulema.


3. Tremors: Island Fury

Kes ei mäletaks 1990 ilumunud klassikalist Kevin Baconi filmi hiiglaslikust liivaussist? Noh, pean nüüd ütlema, et sellele filmile tehti veel VIIS järge ning seeria seitsmes film nimega "Island Fury" on filmimise lõpetanud. Jah, juba tõesti seitsmes.

Alates kolmandast filmist muutus fookus Burt Gummeri (Michael Gross) karakterile, mis oli õige otsus. Selliselt oli film vabam ning ka ainukene põhjus, miks on kolm kümnendit üldse elus püsinud.

Arvestades kuidas eelmised episoodid olid, siis see läheb otse voogedastusse või plaadile ning juba on kusagil laual olemas ka kaheksanda filmi stsenaarium.


2. Chicken Run 2

"Chicken Run 2" on tegelikult palju teemaks olnud, sest esimese edukas kinotuur ja fännide tugev kiitus oli kõik eelduseks edukaks järjeks. Seda aga pole tulnud. 2018 siiski tulid esimesed jutud järje kohta ning 2019 tuli äkiline uudis, et filmimine on alanud.

Sam Fell lavastab, Karey Kirkpatrick ja John O'Farrell on stsenaristid. Hetkel pole teada, kas Mel Gibson naaseb enda rolli või mitte, kuid kuna stopp-kaader animatsioon võtab äärmiselt kaua aega, siis kinodesse ei oota seda enne 2021 lõppu.


1. Fisherman's Friends: Bound For South Australia

Kõige veidrama järje jätsin kõige lõppu. Kui keegi pole veel kuulnud (kes oleks?), siis "Fisherman's Friends" on muusikaline film laulvast kalamehest, mis linastus UKs 2019 aasta alguses. See teenis tugevad 11,4 miljonit ning oli isegi kasumis, sest tootmiskulud olid äärmiselt madalad.

Järje tegevus viib Austraaliasse, kus peategelased peavad saama üle enda loovuskriisist uue albumi jaoks. Ilmumine on järgmise aasta jooksul. Hetkel lihtsalt sooviks teada, et kes seda vaatas ja kes seda vaadata sooviks...