Teose tsentris on Jessica De Gouwi kehastatud karakter Ren Amari, kes oma partneri Samiga (T.J. Power) loovad nanotehnoloogia abil uimasti, mis lubab inimesel kogeda aastaid vaid paari sekundi vältel. Imelise preparaadi väljalaskeni on jäänud vaid nädal kui Samile läheneb valitsus, kes tahab noorte projekti kasutada kui alternatiivi vanglale, kus süüdimõistetud veedavad aastaid oma peas kinni olles kui reaalajas möödub kõigest mõni minut.

Renile see idee ei meeldi kuna tema eesmärgiks on uimasti abil päästa enda koomas olev vend Jared, kelle peal ta enda leiutist eksperimenteerib. Samal ajal areneb Reni ja tema töökaaslase Danny (Thomas Cocquerel) vahel suhe, kes ilma Reni teadmata proovib uimastit, mis on mõeldud Jaredile. Tal tekivad sellest krambid ja ta sureb. Valitsus lubab illegaalsete inimkatsete ja Danny surma läbi sõrmede vaadata kui Ren on nõus testima eeltoodud virtuaalreaalsus vangla projekti.

Ben C. Lucas on pea kõigi jaoks tundmatu lavastaja. On kurb, et teos ei saanud pooltki nii palju tähelepanu kui ta seda vääris. Tegu ei ole kindlasti Hollywoodi suurfilmiga ning sellest on juba varakult aru saada. Peaosatäitjad teevad suurepärase töö, eriti Jessica De Gouw, kes paneb publiku koheselt enda karismaatilisele karakterile kaasa elama.

"OtherLife" ei ole kindlasti film kõigile, kuid ideaalne võimalus enda silmiringi laiendada isegi kui taoline ulmeline lugu ei ole tavaliselt meelt mööda. Kui keegi näeb, et tegemist on ulmefilmiga ja ootab märulit või põnevikku, siis on ta tõsiselt eksinud. Filmi süžee on enda žanris originaalne ning kui mitte miskit muud, siis õpetlik ja mõtlema panev.

Lugu liigub heal kiirusel ja kuigi tegelaste arendus on enamjaolt puudulik, kannab Jessica filmi ilusti lõpuni. Kuigi tänapäevased filmid kipuvad olema väga pikad, eriti ulmefilmid, jääb see keskmise pooleteise tunni juurde. Teose atmosfäär meenutas mulle kõige enam "ARQ-i", samuti alahinnatud madala eelarvega ulmefilmi. Kindlasti ei ole siin tegemist aastate parima endataolise teosega, kuid ta on kindlasti meeldejääv ning rohkem kui meelelahutus üheks õhtuks.