4L (2019) - See südamlik ja humoorikas seiklusdraama eesotsas vanameister Jean Renoga toob kokku vanad sõbrad, kes soovivad meenutada häid aegu nooruspõlvest. Ühiselt võetakse ette pikk teekond Hispaaniast Malisse ühe päevinäinud logu autoga, et jätta hüvasti oma kunagise surivoodil sõbraga.

Dumb and Dumber (1994) - Meie mõistes siis “Loll ja veel lollim” on saanud omamoodi filmiklassikaks teatud publiku seas. Seda ei tasu sugugi häbeneda, sest Farrelly vendade lavastatud ja kirjutatud komöödiafilmid koosnevad üldjuhul 75% idiootsusest ja 25% helgetest momentidest, mis suudavad ka kõige lauslollimad filmitegelased mingil määral sümpaatseks teha. See on omaette saavutus, mis väärib tunnustust! Kes aga filmiga juba varasemalt tuttav, saab nüüd Harry ja Lloydi seiklusi ehk oma karantiinikaaslasele tutvustada!

We’re the Millers (2013) - Mis juhtub kui võtta tavaline perepuhkuse filmiformaat ja pöörata see pea peale? Kamp pehmekoelisi kurikaelu maskeerub ideaalseks Ameerika pereks, et nende “perepea” saaks kahtlust äratamata Mehhikost suure koguse kanepit üle piiri tuua. Kõik ei lähe mõistagi plaanipäraselt ja Millerite nime taha peituv libaperekond satub oma teekonnal ühest sekeldusest teise.

The Bucket List (2007) - Kunagi ei ole liiga hilja! Kaks surmaga silmitsi seisvat vanahärrat otsustavad haiglavoodist põgeneda, et hakata ükshaaval läbi kriipsutama tegevusi, mis härradel ühel või teisel põhjusel nooremas eas tegemata jäi. Ehk veidi muinasjutulisemaks teeb loo Edwardi (alati särav Jack Nicholson) paks rahakott, mis lubab meestel oma unistuste tegemata jäänud asjade nimekirja veidi rohkem vürtsi lisada, aga kui tegu nõnda mõnusa vaatamisega, siis need pisidetailid nii väga ei häirigi.

Due Date (2010) - Kui võimalused on piiratud, siis enamus juhtudel ei ole ühest kohast teise jõudmine just lust ja lillepidu. Sellegipoolest saab ka kõige kohutavamal teekonnal kaasa eluks vajalikud õppetunnid, mida ehk kunagi hiljem helgusega meenutada. Just nii juhtub Robert Downey Jr’i kehastatud Peteriga, kes üritab iga hinna eest oma VÄGA lapseootel kaaslase juurde jõuda teise Ameerika otsa.

All the Bright Places (2020) - Ja viimasena tuleme tagasi kodu lähedale. “All the Bright Places” näitab vaatajale, et ei pea rändama kodukohast kuigi kaugele, et avastada külastamist väärivaid paiku. Hoia vaid silmad lahti ja kodulinna piiri ääres võid leida sellise metsatuka, jõesängi või niisama linnakära vaba paiga, kus saab rahulikult vaikust nautida.

Allikas: Reisidiilid