Kümme aastat tagasi vähem kui 200 dollari eest vändatud filmis „Kes tappis kapten Alexi?" ajab tapetud kapten Alexi kung fu-mungast vend Bruce U salapärase mõrvari jälgi, mis viivad Tiigri-nimelise maffiajõuguni. Kõige paremas mõttes kodukootud linateost on iseloomustatud sõnadega „lustlikult pöörane" ja „põrgulikult naljakas".

Film valmis Uganda pealinna Kampala slummis Wakaliga, kus tegutseb stuudio Ramon Film Productions, mille asutas märulifilmide entusiast Nabwana Isaac Godfrey Geoffrey ehk Nabwana I.G.G. 15 aasta jooksul on Uganda Tarantinoks kutsutav mees vändanud oma koduões ligemale 50 märulifilmi, mille järgi on kogu piirkonda hakatud nimetama Wakaliwoodiks.

Wakaliwood on suurepärane näide sellest, kuidas teha nappide vahendite, aga seda suurema tegutsemislustiga filme, mis pakuvad Hollywoodi stampidest tüdinud vaatajatele fantastilise elamuse," ütles HÕFFi juht Helmut Jänes.

Oma kogusse on arvanud „Kes tappis kapten Alexi?" ka mainekas Ameerika žanrifilmide arhiiv AGFA.

Filmi linastusega jätkab HÕFF Wakaliwoodi fenomeni tutvustamist, mis sai alguse 2017. aastal, kui Haapsalus jõudis ekraanile Nabwana I.G.G. hilisem film „Bad Black". Linateos võitis toona ülekaalukalt ka festivali publikuauhinna.

Kahjuks ei saa HÕFF näidata Wakaliwoodi värskeimat löökfilmi „Hullumeelne maailm", mis esilinastus Toronto filmifestivalil ja mille rahvusvaheline levi peatati koroonaviiruse tõttu. Loodetavasti näeb seda PÖFFil.

Küll aga järgneb „Kes tappis kapten Alexi?" seansile Nabwana I.G.G. ja produtsent Alan Ssali Hofmanise eksklusiivne otseintervjuu. Küsimusi on neile võimalik esitada kõigil vaatajatel.

15. Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub tänavu 8.-10. maini internetis Elisa veebiplatvormi Elisa Stage vahendusel. Vaatajate ette jõuab 22 pikka ja 16 lühikest õudus-, fantaasia- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist. Kogu kava avalikustab HÕFF 30. aprillil.

"Kes tappis kapten Alexi" treiler:
.