Robertsi linateos jutustab mõneti südantlõhestava, ent äärmiselt õpetliku loo ülikooli õppejõust, kes surmaga lõppeva haiguse diagnoosi saamise järel otsustab talle jäänud aega kasutada selleks, et elada võimalikult kergemeelselt ja murda nii palju reegleid, kui ta vähegi saab. Siin mõned filmisoovitused neile, kellele "Richardi hüvastijätt" ja sellelaadsed filmid sümpaatsed on.

1."Kolm sammu sinuni" (2019)

Rasket haigust põdevad noorukid on pea terve elu pidanud kinni pidama reeglitest ja raviprotseduuridest, mis nende paranemist hõlbustavad. Teineteist lähemalt tundma õppides mõistavad nad, et elus on muudki peale vereanalüüside ja hingamisaparaatide. Kas nii kammitsetult elamist võib üldse elamiseks nimetada? Filmis astuvad üles Disney sarjadest tuntud Cole Sprouse ja Haley Lu Richardson ning see on saadaval Go3 platvormil.

2. "Süü on tähtedel" (2014)

Eelmisel kümnendil noorte seas tohutut populaarsust kogunud, südantlõhestav John Greeni samanimelise raamatu järgi vändatud film, mis räägib loo Hazel Grace'ist (Shailene Woodley) ja Augustusest (Ansel Elgort), kes mõlemad peavad juba eos kaotatud võitlust vähiga. Teineteist leidnud, on noored vaatamata väljapääsmatule olukorrale siiski lootusrikkad ja leiavad üksteisest tröösti.

3. "Müürililleks olemise iseärasused" (2012)

Introverdist vastne gümnasist Charlie (Logan Lerman) on alati eelistanud märkamatuks jääda ja enese müürililleks tembeldanud. Kaks abiturienti võtavad ta oma tiiva alla ja näitavad talle kõiki võlusid, mis elul pakkuda on. Ta leiab, et elus võiks ja peakski võtma teatavaid riske ja julgus tasub end alati ära.

4. "Mina enne sind" (2016)

Rõõmsameelsel väikelinna neiul Lou Clarkil ("Troonide mängu" Emilia Clarke) tekib hiljuti halvatuks jäänud mehe Will Traynoriga ("Näljamängude" Sam Claflin) ettearvamatult sügav side, mis mõlema vaateid armastusele, elu pühadusele ja kõigele filosoofilisele pöördumatult mõjutab. Teineteise põhimõtteliste vastanditena saab kumbki väärtuslikke õppetunde empaatiast, inimsuhetest ja lootusest.

5. "Hommikusöögiklubi" (1985)

Erinevate rikkumiste pärast on viis õpilast sunnitud laupäeval pärast tunde jääma. Iga nooruk sobitub teatavasse stereotüüpi ning ülejäänuil on neist kujunenud kindel eelarvamus. Mida enam nad omavahel vestlevad ja teineteist tundma õpivad, mõistavad nad, et sisimas on neil palju rohkem ühist, kui enne arvatagi võinuks.

Vaata “Richardi hüvastijätu” treilerit siit: