Ahto vabaneb vanglast ja hakkab õiglust taga nõudma. Ta tahab kätte maksta politseinikule, kes ta vangi pani - kuriteo eest, mida ta ei sooritanud. Ahto liitub narkomaffiaga. Varsti mõistab ta, et kättemaks ei too midagi head ja otsustab puhtalt lehelt alustada. Selleks peab Ahto oma kriminaalse mineviku kustutama, ta otsustab narkomaffia politseile kätte mängida.

Tegemist on õhinapõhise filmiga, mida on juba hakatud nimetama kultuslikuks.

Lisaks Toomas Aria filmile "Õiglus" tuleb näitamisele ka film "Õiglased" (32 min, 2020, režissöör Taavi Arus).

Filmi "Õiglased" peategelasteks on „ekstrad" ehk väiksemate episoodiliste rollide tegijad filmi- ja ka seriaali- või reklaamimaailmas. Tüübid, kes on alati kohal, kui toimub järjekordne näitlejate valimine mõne taustarolli või massistseeni jaoks. Töökohustused ja eraelu ei tohi saada takistuseks osalemaks võttel! See on püha kohustus saada valituks ja olla kohal. Nad moodustavad omaette „vennaskonna", olles juba mõnda aega tuttavad nii omavahel kui filmitegijatega, vaat et kuuludeski juba sellesse salapärasesse „filmitsunfti".

Filmi peategelased Toomas, Andres, Jürjo, Taavo ja Maarja on kõik kohalikud tunnustatud harrastusnäitlejad. Kõik tahavad hirmsasti näidelda. Mis vägi ajab inimest näitlema? Jälgime meie peategelasi professionaalsetel võtteplatsidel. Saame aimu veidi filmi-reklaami-saate tegemiste telgitagustest.

Kohtumisel publikuga on kohal "Õigluse" stsenarist, lavastaja, peategelane ja idee autor Toomas Aria ning kõik filmi peakangelased! Vestlust viib läbi ajakirjanik ja filmihuviline Dannar Leitmaa.