Naised kehastavad eri tüüpi sulisid, kellest üks tegeleb pigem pisi- ja tänavavargustega, teise jahimaad on aga näiteks kuulsas Monte Carlo kasiinos, kuid kes ühendavad jõud ühisel eesmärgil - sama ametit pidavatele meestele koht kätte näidata.

“Preilid petised” ("The Hustle", 2019) esilinastub TV3 Film kanalil 25. juulil kell 21.00, enne seda aga jagame filmi kohta mõningaid vahvaid seiku.

Võrdset kohtlemist kõigile! Teatavasti domineerivad filmimaailmas üldiselt mehed, eriti aga koomilise sisuga filmides. Tihtipeale on ka filmide, kus peaosalised meessoost, vanusepiirang madalam võrreldes samalaadsete filmidega, mille ainsaks erinevuseks on naised pearollides. Üht peategelastest kehastav Rebel Wilson pidas seda äärmiselt ebaõiglaseks ja töötas selle nimel, et “Preilid petised” saaks samamoodi küllalt madala eapiirangu (PG13 ehk meie mõistes 12-aastastele mittesoovitatav või keelatud). Nagu näha, oli Wilsoni ponnistus edukas.

Re-make. “Preilide petiste” näol pole mitte tegemist originaalse filmiga, tegelikult põhineb see 1988. aasta “Nurjatutel kelmidel” (“Dirty Rotten Scoundrels”). See omakorda põhineb 1964. aasta linateosel “Unejutt” (“Bedtime Story”). Käesolevas filmis ütleb algsele teosele vihjates Anne Hathaway: “How about a bedtime story?” (ing. k “Kuidas oleks unejutuga?”). Vihjeid kahele eelnevale filmile leidub “Preilides petistes” aga veelgi. Näiteks võib filmi reklaampostrilt lugeda: “They’re giving dirty rotten men a run for their money” (vihje 1988. aasta filmi pealkirjale). Veel üks nii-öelda üllatusmuna ilmneb siis, kui Penny (Rebel Wilson) kõnnib Beaumont-sur-Merist lahkuvale lennukile kõrvuti kahe nunnaga. Sama stseen leidis aset “Nurjatutes kelmides”, kus Freddy Bensonit saatsid lennukile kaks nunna.

Elu nagu filmis! Rebel Wilsonile meeldis kuuldavasti filmis Anne Hathaway kodusisustuseks kasutatud mööbel nii väga, et pärast filmimisperioodi lõppu otsustas näitlejatar suure osa sellest endale soetada.

Muudatus plaanis. “Preilide petiste” režissöör Chris Addison on öelnud, et filmi esialgne pealkiri olnuks “Nasty Women” (ing. k. “Vastikud naised”). See fraas vihjab ühele lugematuist solvanguist, mida nüüdne Ameerika Ühendriikide president Donald Trump oma rivaali Hillary Clintoni vastu kasutanud on.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid