Apteeker Melchiori filmide kaasprodutsent Armin Karu sõnas, et võttegrupp otsis filmilikke kohti üle Eesti. „Paljude eestlaste südames on juba lapsest saadik Viimse reliikvia film ja sealsed tegevuspaigad. Praegune aeg paneb aga filmitootmisele uued nõudmised ja latt on kõrgemal, sest tahame samuti teha filmi, mis läheks korda ka meie lastele ja lastelastele.“

Filmitootja sõnul pole Tallinna ilusas vanalinnas lihtne leida autentset 15. sajandi arhitektuuri, täitmaks laiekraanfilmi vajadusi. „Vanalinnas on pea iga ajaloolise maja kõrval teisest ajastust või värskemate ümberehitustega hoone, mis ei sobi ajastutruu tegevuspaiga kujutamiseks. Keskaegse Toompea lavastamiseks leidsime parima võttekoha seega hoopis Narva ordulinnuses,“ selgitas Karu.

Kõik 20 Narva võtetel kaasa tegevat taustanäitlejat on Ida-Virumaa elanikud. Filmitootjad teevad koostööd Viru Filmifondi, Narva linna ja Narva Muuseumiga.

SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse juures tegutsev Viru Filmifond toetab Apteeker Melchiori triloogia tootmist 150 000 euroga. Filmifondi koordinaator Piia Tamm lausus, et kuigi filmi tegevus toimub peamiselt Tallinnas, on keskaega kujutavas filmis kaasa löömine oluline ka omaaegse hansalinna Narva jaoks. „Filmivõtted elavdavad Ida-Viru regiooni ettevõtlust, kaasavad kohalikke inimesi ja aitavad pikemas perspektiivis kaasa piirkonna turundamisel nii sise- kui välisturistide jaoks,“ selgitas Tamm.
Lisaks Narvale filmitakse Ida-Virumaal ka Purtse linnuses. Kasutusele tuleb ka Kuressaare linnus ja Riia lähistele on ehitamisel keskaegne linnak

Aastaid raamatumüügi edetabeleis trooninud Apteeker Melchiorist tehakse kokku kolm mängufilmi

Indrek Hargla seitsmest raamatust koosnevat Apteeker Melchiori keskaegsete krimipõnevusromaanide sarjast toodetava mängufilmide võtted toimuvad režissöör Elmo Nüganeni juhtimisel juulist detsembrini. Filmitriloogia jutustab kolm lugu Tallinna apteeker Melchiorist, kelle ülesandeks on paljastada kohutava mõrvalaine taga peituv saladus.

Filmides astuvad tuntud näitlejate kõrval üles mitmed Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli viimase lennu lõpetanud noored näitlejad, keda juhendas režissöör Elmo Nüganen. Apteeker Melchiori rolli täidab Märten Metsaviir, teised peaosatäitjad on Alo Kõrve ja Maarja Johanna Mägi.

Triloogia esimene mängufilm „Apteeker Melchior“ põhineb Indrek Hargla romaanil "Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus" ning Indrek Hargla, Elmo Nüganeni ja Olle Mirme kirjutatud originaalstsenaariumil. Avafilmis tuleb apteeker Melchioril lahendada äsja linna saabunud kuulsa ordurüütli mõrvalugu. Peategelane avastab, et ohver jahtis saladuslikku Tallinna vangi, kelle jäljed viivad kohalikku dominiiklaste kloostrisse. Kui seejärel mõrvatakse kolm kloostriga seotud inimest, hakkab hargnema vapustav müsteerium.

Triloogia teise filmi „Apteeker Melchior. Viirastus“ stsenaariumi kirjutamisel on aluseks võetud romaan "Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus". Kolmanda filmi „Apteeker Melchior. Timuka tütar“ stsenaarium sai ainest Hargla romaanist „Apteeker Melchior ja timuka tütar“.

Keskaegse krimitriloogia režissöör on Elmo Nüganen (1944, Nimed marmortahvlil), stsenaariumi autorid on Indrek Hargla, Elmo Nüganen ja Olle Mirme. Filmi produtsentideks on Kristian Taska Taska Filmist (1944, Nimed Marmortahvlil, Talve, Klassikokkutulek), Esko Rips Nafta Filmsist (Supilinna Salaselts ja sügisel kinodesse jõudev spioonipõnevik O2), Armin Karu HansaFilmist (Tõde ja Õigus kaastootja) ja Tanel Tatter ning Veiko Esken Apollo Film Productionsist (Talve ja Vanamehe filmi kaastootjad). Eesti ja Läti koostöös valmiva triloogia kaasprodutsentideks on Jānis Kalējs (Film Angels Productions, Läti) ja Philipp Kreuzer (Maze Productions, Saksamaa). Operaator on Mihkel Soe ning kunstnik Matis Mäesalu.

Triloogia tootmiseelarveks on 6 miljonit eurot. Esimese mängufilmi tootmist toetavad Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. Triloogia tootmisele aitavad kaasa ka Viru Filmifond, Saarte Fond, National Film Centre of Latvia, Elisa ja Kanal2.

Esimene mängufilm “Apteeker Melchior” jõuab kinodesse järgmise aasta sügisel. Teise filmi võtted algavad septembris ja kolmanda filmi võtted novembris 2020. Teine ja kolmas mängufilm linastuvad 2022. aastal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid