Oma tõelise kire näitlemise vastu avastas Olev Sten Erik gümnaasiumi alguses, kus tema kirjandusõpetajaks ja luuleteatri juhendajaks oli Rita Ilves. „Temaga sai palju arutletud ja sisukaid vestlusi maha peetud näitlemise teemal," meenutab ta. Noore gümnasisti huvi näitlemise vastu aina kasvas ning 2015.aastal, kui parasjagu olid käimas põnevussarja „Varjudemaa" castingud, otsustas Olev Sten Erik nendest osa võtta. „Endalegi üllatuseks osutusin valituks." Seriaali võtetel tutvus ta režissöör Ergo Kullaga, kes on noormeest alates sellest ajast ka edaspidi erinevatele filmi-ja seriaalivõtetele kutsunud. „Olen tänulik siiani, sest elu kulgebki kaamera sahina ja muusika saatel," ei varja ta heameelt.

Varasem tähelend

Esmakordselt sai Olev Sten Erik end kaamera ees proovile panna „Varjudemaa" sarja võtetel. „See oli fantastiline lugu. Mis saaks parem olla, kui kodusaarel sellist tööd teha," tunnistab ta. Samuti on noor näitleja olnud "Talve" filmivõtetel operaatori assistent ning põnevussarjas „Reetur" lisaks operaatori assistendi ametile ka poomimees. „Talve" võtteperiood oli minu jaoks kuidagi kummastavalt nostalgiline- imeline suvi!" Lisaks sellele on Olev Sten Erikul olnud roll ka sarjas "Miks mitte". Draamasarja „Valguses ja varjus" võtetele sai noormees kutse samuti režissöör Ergo Kullalt. „Temaga on aastate jooksul välja kujunenud usalduslik läbisaamine," lausub Olev Sten Erik.

Üks võtteplats, kolm ametit

Noor entusiastlik näitleja pidas „Valguses ja varjus" seriaali võtteplatsil mitut väikest ametit. Peale kõrvalrolli mängimise täitis ta ka režissööri assistendi ning osalt ka produtsendi ülesandeid. „Ainus ametikoht, millega ma kokku puutunud pole, on grimm ja stseeni algusest lõpuni pole ka lavastanud. Muud ametid on vähemal või rohkemal määral läbi käidud," räägib ta.

Olev Sten Erik Jõgi on filmivõtetel pidanud mitut olulist ametit

Noormees naudib mitmel rindel töötamist, sest siis ei muutu päevad igavaks, ja ülesandeid on seinast-seina. „Üks asi on kindel, platsil on kõik võimalik ja töö vaheldusrikkus annab vahvat energiat, mida endaga kaasa võtta."

Uus põnev väljakutse

„Valguses ja varjus" põnevussarja tegevus algab rahumeelselt, kuid areneb üsna agressiivseks ning ka Olev Sten Eriku kõrvalrolliga kaasnesid kaklusstseenid. See oli noorele näitlejale uus ja väljakutsuv roll, mille käigus omandas ta palju kogemusi ka tulevikuks. „Minu enda stseenidest oli ilmselt kaklusstseen kõige aeganõudvam, partnerit peab sellise lavastusliku tüki puhul väga hästi tunnetama," selgitab ta. Üleüldiselt tunneb Olev Sten Erik, et draamasarja võtted kulgesid suurepäraselt ning on vaimustuses peaosatäitjate professionaalsusest ja kiidab nende head tööd. „Tohutuid raskuspunkte ei olnud. Aga nii ta paraku läheb, kui peaosatäitjateks on super näitlejate ansambel," sõnab Jõgi.

Filmimaailma müstika

Kõige enam paelub Olev Sten Erikut kogu näitlemise töö ja filmimaailma virvarris just selle müstiline pool. „Minimaalse tegevusega mõtte edastamise kunst," võtab ta kokku. Noormees usub, et näitlemine jääb alati osaks tema elust. „Näitlemist selja taha ei kavatse ma vabatahtlikult kindlasti jätta," on ta veendunud. Näitlejatöö annab Olev Sten Erikule võimaluse olla hetkeks keegi teine. „Seda tööd tehes on võimalik end igapäevaelu rütmist täiesti välja tuua ja väljendada emotsioone, mida võib-olla kodus/tänaval tark väljendada poleks." Noor näitleja ei sõnasta enda jaoks näitlemist kui tööd. „See polegi justkui töö, ma pole ennast veel kordagi leidnud mõttelt, et ''Oh, kui jama, jälle peab tööle minema.'' Noormees naudib kaamera ees olemist ning näeb seal ennast ka tulevikus, kuid tahab enda oskusi kindlasti arendada. „Mulle imponeerib mõte, et lihviksin kaamerale meeldimise kunsti," sõnab ta.

Oktoobris esilinastuv „Valguses ja varjus" on Elisa uus kodumaine draamasari, kus hargnevad põnevad saladused, ootamatud keerdkäigud ning südamlikud seigad elust enesest. Seriaali peaosa mängib paljudest teatrietendustest ja mitmetest kodumaistest kinohittidest tuntud näitleja Mirtel Pohla. Lisaks temale löövad sarjas kaasa ka Indrek Sammul, Epp Eespäev, Saara Nüganen, Karin Rask ja teised Eesti näitlejad. Sarja stsenarist on Martin Algus ning režissöör Ergo Kuld.