„Studio 54" (2018)

1970. aastate lõpu New York. Õige aeg ja õige koht. Vähemalt juhul, kui sa armastasid öö läbi pidutseda ja sa oskasid klubidesse sisse pääseda. Siia rajasid ülikoolikaaslased Ian Shrager ja Steve Rubell klubi, millest sai jalamaid maailma kuulsaim pidutsemiskoht: Studio 54. See oli tõeline diskoparadiis ja ultrahedonistlik, kuid ka ultratolerantne klubi, kus Andy Warhol, Liza Minnelli, Michael Jackson ja Mick Jagger pidutsesid õhtust õhtusse. Kuni ootamatu ja äkilise lõpuni. Kolm hullumeelset ja sädelevat aastat lõppesid pauguga, kui klubi omanikke süüdistati maksudest kõrvalehoidmises ja mitme uimastiseaduse rikkumises, ning Shrager ja Rubell pandi trellide taha. Film jutustab pöörase loo maailma legendaarseima ööklubi tõusust ja langusest Ian Shrageri enda meenutuste põhjal. Kuid see on ka lugu lühikesest ja lootusrikkast perioodist seksuaalrevolutsiooni ja AIDSi puhkemise vahel, mil inimesed võisid kapist välja tulla ja täiel rinnal pidutseda.

Osades: Ian Schrager, Steve Rubell

Režissöör: Matt Tyrnauer

„Proxima" (2020)

Noor neiu Alisa (Eva Green) on lapsepõlvest saati tahtnud uurida ääretut kosmoseavarust, unistades, et just temal õnnestub kohata maavälist elu või teha uskumatu avastus, mis muudaks igaveseks Maa elanike arvamust. Ta tegutseb pikalt oma kauaigatsetud eesmärgi nimel ja jõuab täiskasvanuks saades kosmosejaama, kus temast saab edukas astronaut. Mõne aja möödudes kohtub ta väga meeldiva noormehega, kes aga järgmisele missioonile lennates tundmatusse kaob. Üheksa kuud hiljem sünnitab neiu tütre. Üksinda last kasvatades, õpib ta tüdrukut aina enam armastama.

Seitsme ja poole aasta pärast annab juhtkond vaprale töötajale tõsise ülesande. Tal tuleb aastaks ajaks rännakule minna. Kuid enne eelseisvat lendu tuleb läbida pikk ja kurnav ettevalmistus. Treeningute alla mattudes mõtleb ta pidevalt tütrest lahusolekule ja hakkab mõistma, mis talle tegelikult kõige raskem saab olema. Pikka aega oma lapsest nii kaugel eemal viibimine ei ole sugugi vähem keeruline, kui olulise riikliku ülesande täitmine.

Osades: Eva Green, Zélie Boulant, Matt Dillon, Lars Eidinger

Režissöör: Alice Winocour