Oktoobri alguses jõuab kinodesse järjekordne koomiksisõpradele mõeldud suurteos "WonderWoman 1984". Enne veel on igati paslik uuesti ära vaadata filmi esimene osa "Wonder Woman", mis on tõeline seikluspõnevik. Enne seda, kui temast sai Wonder Woman, oli ta amatsoonide printsess Diana, kes treeniti üksikul paradiisisaarel võitmatuks sõdalaseks. Kui Ameerika piloodi lennuk saarel alla kukub, räägib ta Dianale välismaailmas möllavast suurest konfliktist. Diana lahkub kodust, olles veendunud, et ta suudab ohu ära hoida. Võideldes sõjas, mis paneks lõpu kõigile sõdadele, avastab Diana oma tõelised võimed ja oma tõelise eesmärgi.


Käesoleval aastal kandideeris parima rahvusvahelise filmi Oscarile Cannesi filmifestivalil esilinastunud ja žürii eripreemia võitnud põnevusdraama "Hüljatud". Nüüd saab seda vaadata ka Elisa videolaenutuses! See on lugu Pariisis tegutsevast eriüksusest, mis satub ootamatult plahvatusohtlike sündmuste keskele. Stéphane ühines hiljuti Montfermeilis, ühes Pariisi eeslinnas, kuritegevuse vastase komandoga. Kõrvuti oma uute kolleegide Chrisi ja Gwandaga, kes mõlemad on komando kogenud liikmed, mõistab ta kiiresti, et kahe naabruskonnas oleva jõugu vahel on pinged. Kui nad leiavad end ühe arreteerimise ajal ümberpiiratuna, salvestab droon nende iga liigutuse ja tegevuse. Inspireerituna 2005. aasta rahutustest, püüab Césari-auhinna ja Kourtrajimé loomingulise kollektiivi liige Ladj Ly uurida kaasaegset Montfermeili - sama ala, mille Victor Hugo võttis aluseks oma „Hüljatute" tegevustikule aastal 1862. Rohkem kui 150 aastat hiljem on sarnasused tänapäevaste vihaste ja kapuutside taha peituvate noorte ja Gavroche'i vahel liigagi ilmsed.


Tuntud Ukraina režissööri film "Teejuht" on võrreldav meie "Nimed marmortahvlil" eduga oma kodumaal. Film räägib Ukraina ajaloo nendest seikadest, millest varem on ajalugu vaikinud. Teejuht on Ukraina ajalooline suurfilm, mille aluseks on tõestisündinud lugu vabaduslauliku ja ameerika poisi teekonnast läbi stalinistlikust terrorist laastatud Nõukogude Ukraina. 1930. aastad, mis oli Ukraina rahvale ränkraske aeg, Ameerika insener Michael Shamrock saabub koos oma kümneaastase poja Peteriga Harkovisse, aitamaks ukrainlastel üles ehitada sotsialistlikku ühiskonda. Ta armub näitlejanna Olgasse, kellest on samaaegselt huvitatud ka komissar Vladimir. Traagiliste sündmuste tagajärjel saab insener surma, tema poja Peteri aga päästab üks kobzar, pime vabaduslaulik. Ellujäämiseks vajavad nad teineteise abi.


Filmis "Süütud" saab Prantsuse meditsiinitöötaja Mathilde Beaulieu, kes töötab Punase Risti heaks, kummalise abipalve Poola nunnalt - Mathilde'i abi vajatakse lähedal asuvas kloostris, kuid kindlasti saladuskatte all. Kloostris avastab Mathilde šokeeritult, et on vaja abi keisrilõike sooritamisel. Ratsionaalne ateist Mathilde asub kiiremas korras tegelema abivajajatega, kellest nii mõnedki väga kindlameelselt abist keelduvad. Tõsielulistel sündmustel põhinev draama „Süütud" on veel üks pilguheit sõjale, millest ajalooõpikud ei kirjuta. Režissöör Anne Fontaine'i tunnevad eesti vaatajad filmide „Coco enne Chaneli" ja „Kaks ema" lavastajana.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid