"Maffiareetur" ("Il Traditore", 2019) Itaalia krimipõnevik, mis kandideeris Cannesis Kuldsele Palmioksale ja ka neljale Euroopa filmiauhinnale. Tõsielust ainest saanud filmi tegevus toimub 1980ndatel Sitsiilias, mil maffia võitleb positsioonide pärast heroiiniäris. Maffiaboss Tommaso Buscetta (Pierfrancesco Favino, "Inglid ja deemonid" otsustab tagasi tõmbuda ja põgeneb Lõuna-Ameerikasse. Brasiilia politsei võtab ta kinni ja annab Itaaliale välja. Kuna maffia reedab teda, otsustab Buscetta teha vastukäigu ja taganeb Cosa Nostrale antud vaikimisvandest. Temast saab Sitsiilia maffia ajaloos esimene mees, kes asub kuritegeliku võrgustiku vastu tunnistusi andma.

"Libakuulus (ehk mudi mind)" ("Fake Famous", 2021) HBO verivärske dokumentaalfilm "Libakuulus" uurib eksperimendi käigus sotsiaalmeedia suunamudijate maailma. Film jälgib kolme Los Angelese inimest, kelle Instagramis on üsna vähe jälgijaid, ja näitab, kuidas neist iga hinnaga püütakse teha sadade tuhandete jälgijatega kuulsad suunamudijad. Vaata dokumentaalfilmi HBO äpis.

"Unenägude meistrid" ("Drømmebyggerne", 2020) Minna elu pööratakse pahupidi, kui isa uus kihlatu Helena ja tolle tütar Jenny ta koju kolivad. Uus kasuõde Jenny osutub kohutavaks ja Minna on õnnetu. Ta tahab Jennyst vabaneda! Minna avastab ühel ööl, et unenägude taga on maailm, kus unenägude meistrid teatrilavadel meie unenägusid loovad. Nii saab ta teada, kuidas Jenny unenägusid mõjutada. Kuid teiste inimeste unenägudesse sekkumisel on tagajärjed ning kui Minna ühel ööl liiga kaugele läheb, ei ärkagi Jenny enam. Seega Minna peab veel viimast korda unenägude maailma sisenema, et Jenny ja oma uue pere päästmiseks unenägudega silmitsi seista. Eesti vaatajate jaoks on filmitegelastele oma hääle andnud Kristel Aaslaid (Minna), Margus Prangel (Gaff), Nete Tiitsaar (Jenny), Kristiine Truu (Helen) jpt.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid