Parim film

"Nomadland" on üks tugevaimaid filme, mis 20 aasta jooksul Oscari nominatsioonide seas on.

Võidab: "Nomadland"
Võib võita: "The Trial of the Chicago 7"
Peaks võitma: "Nomadland"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: "Onward"

Parim režissöör

Teistel filmiauhindadel on "Nomadlandi" režissöör Chloé Zhao teinud puhta töö teinud ja ilmselt teeb seda ka Oscaritel.

Võidab: Chloé Zhao "Nomadland"
Võib võita: Thomas Vinterberg "Another Round"
Peaks võitma: Chloé Zhao "Nomadland"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Shaka King "Judas and the Black Messiah"

Parim meesnäitleja

Anthony Hopkins võitis BAFTA, kuid varalahkunud Chadwick Bosemanil on võimalus postuumselt Oscar võita.

Võidab: Chadwick Boseman "Ma Rainey's Black Bottom"
Võib võita: Anthony Hopkins "The Father"
Peaks võitma: Chadwick Boseman "Ma Rainey's Black Bottom"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Delroy Lindo "Da 5 Bloods"

Parim naisnäitleja

Kõik viis on tugevad nominendid. BAFTA läks Frances McDormandile ja kui ta võidaks ka Oscari, võib temast saada Katharine Hepburni järel kolmekordne parima naisnäitleja auhinna võitja.

Võidab: Frances McDormand "Nomandland"
Võib võita: Viola Davis "Ma Rainey's Black Bottom"
Peaks võitma: Vanessa Kirby "Pieces of a Woman"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Yeri Han "Minari"

Parim meeskõrvalosatäija

Filmiauhindade ajaloos pole olnud olukorda, kus Oscari võidab meeskõrvalosatäitja, kes pole seda tiitlit võitnud teistel filmiauhindadel. Seega tundub valik kindel.

Võidab: Daniel Kaluuya "Judas and the Black Messiah"
Võib võita: Sacha Baron Cohen "The Trial of the Chicago 7"
Peaks võitma: Paul Raci "Sound of Metal"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Eli Goree "One Night in Miami"

Parim naiskõrvalosatäitja

Kui Glenn Close taas kaotab, saab temast enim Oscari nominatsioone saanud näitleja, kes pole võitnud. Yuh-Jung Younist võib saada teine asiaadist naine, kes võidab näitlejapreemia.

Võidab: Yuh-Jung Youn "Minari"
Võib võita: Olivia Colman "The Father"
Peaks võitma: Yuh-Jung Youn "Minari"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Jayme Lawson "Farewell Amor"

Parim stsenaarium

Kuigi Aaron Sorkin võitis Kuldgloobuse, pole ta teistel üritustel võitnud.

Võidab: Emerald Fennell "Promising Young Woman"
Võib võita: Aaron Sorkin "The Trial of the Chicago 7"
Peaks võitma: Lee Isaac Chung "Minari"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Radha Blank "The Forty-Year-Old Version"

Parim kohandatud stsenaarium

Võiks arvata, et "Nomadland" võtab ka selle Oscari, kuid BAFTAd rääkisid teist juttu.

Võidab: Christopher Hampton, Florian Zeller "The Father"
Võib võita: Chloé Zhao "Nomadland"
Peaks võitma: Chloé Zhao "Nomadland"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Charlie Kaufman "I’m Thinking of Ending Things"

Parim animafilm

Tundub, et Pixari "Soulil" on võit taskus.

Võidab: "Soul"
Võib võita: "Wolfwalkers"
Peaks võitma: "Onward"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: "No. 7 Cherry Lane"

Parim lavakujundus

Võidab: "Mank"
Võib võita: "Ma Rainey's Black Bottom"
Peaks võitma: "Mank"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: "Promisin Young Woman"

Parim operaatoritöö

Võidab: Joshua James Richards "Nomadland"
Võib võita: "Mank"
Peaks võitma: "Nomadland"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Marcell Rév "Malcolm & Marie"

Parim kostüümidisain

Ann Rothist võib saada kõige vanem naine, kes on Oscari võitnud. Ta on 89-aastane.

Võidab: Ann Roth "Ma Rainey's Black Bottom"
Võib võita: "Emma."
Peaks võitma: "Ma Rainey's Black Bottom"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Lou Eyrich "The Prom"

Parim montaaž

Tõenäoliselt võidab BAFTA võitja.

Võidab: Mikkel E.G. Nielsen "Sound of Metal"
Võib võita: "The Trial of the Chicago 7"
Peaks võitma: "The Trial of the Chicago 7"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Andrew Dickler, Matt Friedman "Palm Springs"

Parim grimm

Kui võitjaks osutub mustanahaline grimeerija, tehakse Oscaritel selles kategoorias ajalugu!

Võidab: Mia Neal, Sergio Lopez-Rivera, Jamika Wilson "Ma Rainey’s Black Bottom"
Võib võita: "Pinocchio"
Peaks võitma: "Ma Rainey’s Black Bottom"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Sofi Hvarleva, Maria Stankovich "The Outpost"

Parim heli

Võidab: Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés, Phillip Bladh "Sound of Metal"
Võib võita: Ren Klyce, Coya Elliott and David Parker "Soul"
Peaks võitma: Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés, Phillip Bladh "Sound of Metal"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Paul “Salty” Brincat, Will Files, P.K. Hooker "The Invisible Man"

Parimad eriefektid

Midagi rõõmustavat ka eestlastele!

Võidab: Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley, Santiago Colomo Martinez "Tenet"
Võib võita: "Mulan"
Peaks võitma: "The Midnight Sky"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Ryan Laney, Maxwell Anderson, Johnny Han, Piers Dennis "Welcome to Chechnya"

Parim heli

Võidab: "Soul"
Võib võita: "Minari"
Peaks võitma: "Mank"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: "The Midnight Sky"

Parim originaallaul

Võidab: Leslie Odom Jr., Sam Ashworth "Speak Now" filmist "One Night in Miami"
Võib võita: "Húsavík" filmist "Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga"
Peaks võitma: "Io Si (Seen)" filmist "The Life Ahead"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Annie Mumolo, Kristen Wiig "Edgar's Prayer" filmist "Barb & Star Go to Vista Del Mar"

Parim dokumentaalfilm

Võidab: Pippa Ehrlich, James Reed "My Octopus Teacher"
Võib võita: "Collective"
Peaks võitma: "The Mole Agent"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: "The Way I See It"

Parim võõrkeelne film

Võidab: "Another Round"
Võib võita: "Quo Vadis, Aida"
Peaks võimta: "Quo Vadis, Aida"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: Taiwani film "A Sun"

Parim lühianimatsioon

Võidab: Erick Oh "Opera"
Võib võita: "If Anything Happens I Love You"
Peaks võitma: "If Anything Happens I Love You"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: "Out"

Parim lühidokk

Võidab: "A Concerto Is a Conversation"
Võib võita: "Colette"
Peaks võitma: "A Concerto Is a Conversation"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: "The Speed Cubers"

Parim lühifilm

Võidab: "Two Distant Strangers"
Võib võita: "Feeling Through"
Peaks võitma: "Two Distant Strangers"
Oleks pidanud nominatsiooni saama: "The Human Voice"

Ameerika filmiauhindade ülekanne Hollywoodist algab 25. aprilli hilisööl, kell 1:30, suurejoonelise eel-show’ga ning jätkub kell 3:00 auhinnagala otseülekandega ja seda kõike kajastab Delfi Kinoveeb Oscari-ööl ka otseblogis!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid