"Meil on hea meel, et keerulise aasta kiuste saame PÖFF Shortsil näidata ja kaasa elada uuele kodumaisele filmi- ja animakunstile," sõnas lühifilmide ja animatsiooni festivali PÖFF Shortsi juht Grete Nellis.

Rahvusliku võistluse viiest animafilmist teeb maailmaesilinastuse Ülo Pikkovi dokumentaal “Taaskohtumine” (2021), nukufilm vanast naisest, kes naaseb ühele saarele, valmistatud Ruhnu saarelt leitud materjalidest.

Kokku on rahvuslikus võistlusprogrammis kolm lühidokumentaali, neist on maailmaesilinastus veel Laura Liventaali eksperimentaalsel tõsielufilmil “Kuidas olla alasti” (2020), kus mõtisklusi ja mälestusi jagab tänavu suvel lahkunud näitleja Aleksander Eelmaa.

Lühimängufilmidest tulevad esmakordsele näitamisele Eeva Mägi filmid “Maakohus” (2020) ja “Kolmapäev” (2021), Ragne Mandri “Leidsin” (2021), Oliver Remma “Koletis” (2021), Daria Litvichenko “Vanad mehed ja meri” (2020), Robert Raska Ly “Fotosessioon” (2021), Ruslan Mironovi "Türann" (2021) ning Raoul Kirsima "Elajad" (2021).

Rahvusliku võistlusprogrammi žüriisse kuuluvad Veneetsia filmifestivali programmer Carla Vulpiani (Itaalia), produtsent ja Moholy-Nagy Kunsti- ja Disainiülikooli (MOME) rektor Josef Fülöp (Ungari) ning Müürilehe peatoimetaja Aleksander Tsapov (Eesti).

Rahvusliku võistlusprogrammi auhinna on välja pannud High Voltage.

Möödunud nädalal kuulutas PÖFF Shorts välja rahvusvahelise võistlusprogrammi. Kogu festivali filmiprogramm avalikustatakse 5. novembril.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 16.-24. novembrini. Filme saab vaadata nii kinosaalis Tallinnas ja Tartus kui virtuaalselt PÖFFi veebikinos üle Eesti.

Nimekiri PÖFF Shortsi rahvusliku võistlusprogrammi filmidest:

“Mia ja Liki” (Rež. Katrin Tegova, Eesti, 2021)
“Maakohus” (Rež. Eeva Mägi, Eesti, 2020)
“Leidsin” (Rež. Ragne Mandri, Eesti, 2021)
“Lõvitekk” (Rež. Sofia Afonasina, Eesti, 2020)
“Koletis” (Rež. Oliver Remma, Eesti, 2021)
“Kingitus orbiidilt” (Rež. Leeni Linna, Eesti, 2021)
“Taaskohtumine” (Rež. Ülo Pikkov, Eesti, 2021)
“Vanad mehed ja meri” (Rež. Daria Litvichenko, Eesti, 2020)
“Kolmapäev” (Rež. Eeva Mägi, Eesti, 2021)
“Ühine keel” (Rež. Volia Chajkouskaya, Eesti, 2020)
“Vanaema, saa tuttavaks” (Rež. Kaire Russ, Eesti, 2021)
“Kuidas olla alasti” (Rež. Laura Liventaal, Eesti, 2020)
“Üks imeline mees” (Rež. Jonas Taul, Eesti, 2021)
“Kuningas” (Rež. Teresa Juksaar, Eesti, 2021)
“Toonekurg” (Rež. Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak, Eesti, 2020)
“Rooste vahele eksinud” (Rež. Rūdolfs Anže, Eesti, 2021)
“Fotosessioon” (Rež. Robert Raska Ly, Eesti, 2021)
“Neli kivi” (Rež. Francesco Rosso, Eesti, 2021)
“Kerberos” (Rež. Kaspar Ainelo, Eesti, 2021)
“Türann” (Rež. Ruslan Mironov, Eesti, 2021)
“Talent” (Rež. Silver Õun, Eesti, 2021)
“Näotuvastus” (Rež. Martinus Klemet, Eesti, 2021)
“Elajad” (Rež. Raoul Kirsima, Eesti, 2021)

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid