Anu Veermäe-Kaldra sõnul oli Eesti meeskonnal oluline roll filmis ka pildi kujunemisel. Kindlasti on väga meeldejäävad Eesti kunstniku Neoon Musta ajastutruud kostüümid, mida kino Artises on võimalik omale soetada täna, 17. novembril. Vaadata saab samal ajal Birgit Püve fotonäitust sündmustest ja filmimisest. Anu Veermäe-Kaldra sõnul on plaan annetada saadud tulud puudust kannatavatele peredele ning lisas, et annetuse saaja ei ole valitud juhuslikult, vaid haakub oluliselt noorteromaani sisu ja sündmustega.

Antud teos on ekraniseering tunnustatud Soome noorteromaani ainetel “Valoa, valoa, valoa”, millega autor Vilja-Tuulia Huotarinen pälvis Finlandia Junior väärika tunnustuse. Autobiograafiline teos räägib kahest teismelisest tüdrukust. Noorte sõprusest, elust, suhetest ja kaotusest Soome väikelinnas, suvel, pärast Tšernobõli katastroofi ning hilisema majandussurutise, lama ajal. Romaani pealkiri “Valgus” on viide Tšernobõli tuumaelektrijaama õnnetuse hävitavale valgusele, mis autori sõnul iseloomustas tolleaegset olustikku ja inimsuhteid.

Stsenaariumi kirjutas Juuli Nimemi, režissöör on tema õde, Inari Niemi, d.o.p. (director of photography) on Sari Aaltonen, peakunstnik Heini Erving ja produtsent Oskari Huttu. Peaosades Rebekka Baer ja Anni Illikainen ning kaasa teevad Pirjo Lonka ja ka EFTA nominent, Soome tunnustatud näitlejanna Laura Birn.

Filmi tootja on Lucy Loves Drama, Eesti poolne produktsioon valmis koostöös Menufilmid OÜ-ga. Menufilmid on eelnevalt teinud mitmeid rahvusvahelisi kaastootmisi ning seal hulgas ka palju Eesti, Läti ja Leedu turule kohaldatud välismaiseid reklaame.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid