10 muusikut, kellest saaks teha järgmised biograafilised hittfilmid


Amy Winehouse
Amy WinehouseFoto: Joel Ryan, AP/Scanpix

Möödunud aastal neli Oscarit korjanud Queeni ja Freddie Mercury eluloofilm "Bohemian Rhapsody", Netflixi Mötley Crüe film "The Dirt" ja eelmisel nädalal linastunud Elton Johni karjääri madal - ja kõrghetki kujutav "Rocketman" näitavad selgelt, et muusikute eludel põhinevad filmid on taaskord väga populaarsed. Praegu on töös juba film Boy George elust ning U2 liikmed on samuti avaldanud soovi, et ka nende karjäärist võiks filmi teha. Kellest võiks veel filme teha? Teie ees on 10 muusikut, kelle elust ja karjäärist saaks teha järgmised hittfilmid.


Nick Cave

Mees mustas ehk Nick Cave on ka Eesti piiri lähedal toimuval Positivusel käinud ning tema bändi Nick Cave and the Bad Seeds kontsertsalvestust on näidatud ka Coca-Cola Plazas. Tegelikult pole vahet, kus tema esinemist vaadata, sest muusika jätab alati väga sügava jälje.

Nii muusikuna, näitlejana, filmiheliloojana kui ka stsenaristina maailma tähelepanu haaranud Nick Cave on niivõrd huvitav isiksus ja tema ümber on tänu bändile ja filmiga seotud töödele kogunenud omakorda väga haaravad loomingulised inimesed, et oleks imelik, kui kinodesse ei jõuaks ühel hetkel ka film tema elust.

Samas ei maksa üldse imestada, kui ta kirjutab oma elu kujutavale filmile ise stsenaariumi ja teeb sellele ka muusika. Cave kirjutas stsenaariumi näiteks 2005. aastal linastunud John Hillcoati filmile "The Proposition" ja sama režissööri 2012. aasta filmile "Lawless". Mõlemale tegi koos Warren Ellisega ka muusika.

Cave kirjutas ka absurdse stsenaariumi Ridley Scotti "Galdiaatori" järje jaoks, aga kuna see oli nii veider, siis otsustas stuudio seda mitte kasutada. Cave'i lugu oli täiesti pöörane: tema idee kohaselt äratavad Rooma jumalad Maximuse (Russell Crowe) surnust üles, et ta tapaks Jeesuse, Edasi oleks mees elanud igavesti, osaledes Teises maailmasõjas ja Vietnamis ning lõpetades tänapäeva Pentagonis. Scottile idee meeldis, aga stuudiole mitte.

Nick Cave and the Bad Seeds viimase albumi "Skeleton Tree" valmimisest tegi suurepärane režissöör Andrew Dominik ("The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford", "Killing Them Softly") liigutava sisekaemusliku dokumentaalfilmi "One More Time with the Feeling", sest lahkas albumi valmimise kujutamise kõrvalt ka Cave'i perekonda tabanud tragöödiat. Nimelt suri Cave'i 15-aastane poeg Arthur.

Cave'i elust valmis 2014. aastal ka dokumentaalfilm "20,000 Days on Earth".

Cave'i elu kujutava filmi ainuke probleem seisneb aga selles, et kust leida näitleja, kes näeb niisugune välja nagu Cave.