13 asja, mida ükski kinotöötaja sulle kunagi ei räägiks


13 asja, mida ükski kinotöötaja sulle kunagi ei räägiks
Pilt on illustreeriv. Shutterstock

Käid kinos ja kõik tundub justkui loomulik? USA kinotöötajad rääkisid, kuidas näiteks California, Illinoisi ja Indiana osariikides kinodes lood tegelikult on. Kui paljud neist vastavad tõele Eesti kinode suhtes, pole selge, aga eks Ameerika kinodest on ka meie omad eeskuju võtnud.

1. Oled kunagi mõelnud, miks on kinos nii mõnus popkornilõhn? Popkornile on lisatud kemikaale, mis panevad selle paremini lõhnama ja täidavad ruumi lõhnaga.

2. Extreme Digital on tegelikult IMAX’i kino madalama kvaliteediga versioon. Seda kasutatakse, sest seda on lihtsam hallata.

Extreme Digital formaat on Cinemarki 2009. aastal loodud vastus IMAXi populaarsusele. Seda saab kasutada kõikide filmide puhul ning ei vaja erilahendusi nagu IMAX.

3. Esimesed kaks kuud läheb kogu kinopiletitelt saadav raha filmistuudiole. Sellepärast maksavadki kinos popkorn ja snäkid nii palju. Nende omahind on üliväike, nendelt saadava kasum aga väga suur.

4. Kinotöötaja teab tegelikult kõik viise, kuidas sa salaja toitu sisse smuugeldad. Nad lihtsalt ei viska sind alati sellepärast välja.

5. Osta tasub vaid popkorni, jooke ja komme. Kinotöötaja ei ostaks aga soolapulki, hot doge ja maisikrõpse.

6. Kinotöötajad ja juhataja hoiavad reeglina omavahel kokku. Kui lähed juhatajale kinotöötaja kohta kaebama, siis ta võib sinu rahustamiseks töötajaga natuke kurjustada, kuid hiljem on nad suured sõbrad edasi.

Seotud lood:

7. Erinevad kombod ei ole tegelikult odavamad, kui kõik samad asjad eraldi osta.

8. Arvad, et säästad kaloreid, kui võtad väikse popkorni? Tegelikult võis see “väike popkorn” eelmine kuu olla keskmine popkorn.

9. Ära ole kuri, kui toit pole õigel ajal valmis. Inimesi ja tellimusi on palju ning kogu protsess ei käi nii kiirelt.

10. Kinotöötaja ei saa anda lisatopse, sest kõik on arvel ja päeva lõpus tehakse inventuur.

11. Vahel lõppevad filmid üksteise järel ja seetõttu pole kinotöötajatel aega põhjalikult saali koristada. Seetõttu lükkavad nad mõnikord prügi toolide alla ja hiljem koristavad selle ära.

12. Tegelikult algavad filmid alati hiljem, kui kavas kirjas on. Kinod tahavad, et külastajad tuleksid varem kohale, sest siis nad näevad reklaame ka. Küll aga lõppevad filmid alati õigeaegselt, et kinotöötajatel oleks aega saalis kiirelt koristada.

13. Popkorn võib säilida mitu päeva. Külastajad ajavad aga tihti sassi kaks sõna: “soe” ja “värske”.

Allikas: Reader's Digest