15 vähetuntud õudusfilmi, mille vaatamine sunnib sind ööseks tuled põlema jätma


15 vähetuntud õudusfilmi, mille vaatamine sunnib sind ööseks tuled põlema jätma
Foto: Shuttersock

Õudusfilmid on õudsed nagu nimetuski ütleb ja nende vaatamine võib mõnikord olla paras julguse proovilepanek. Siiski on õige tunde sisse saamisel hasart kerge tekkima ning siis ei ole nende vaatamist enam lihtne lõpetada. Kahjuks ei ole paljud laiema levi filmid eriti head ning need on üsna sarnase süžeega. Siin toome välja 15 alahinnatud, kuid tegelikult väga head õudusfilmi.

1. „It Follows” (2014)
Film räägib seksuaalsel teel levivast needusest, mille külge saamisel hakkab tegelast jälitama hirmuäratav võõras. Peategelane Jay magab oma uue kallimaga, kuid avastab hiljem, et keegi või miski halb teda jälitab. Süžee võib tunduda esialgu veider, kuid tegelikult on film judinaid tekitav ja vaatamist väärt.

2. „The Loved Ones” (2009)
See film on tõestus naiste hullumeelsusest, kui nad oma tahtmist ei saa. Nimelt otsustab Lola kättemaksta Brentile, kes lükkab tagasi tüdruku ballikutse. Lola muutub pettumuse tõttu pööraseks inimröövijaks ja sadistiks.

3. „The Witch” (2015)
Tegevus toimub 1630. aastal New Englandis, kus vaesest taluperest röövitakse järsku perepoeg. Pere satub täielikku paanikasse, sest ümberringi on ainult paksud põlismetsad, kus väidetavalt elab ka õel nõid. Filmi õudus seisneb ootamatutes ning õõvastavates situatsioonides, mis on oskuslikult põimitud õigetesse kohtadesse.

Seotud lood:

4. „Lights Out” (2016)
Alati ei ole lihtne aru saada, millal tuled ära kustutatakse. Sellest ei saanud erialgu aru Rebecca ja hiljem ka tema väikevend, kes näevad ka pimeduse maailma. Siin filmis lähevad asjad mõnikord isegi liiga hulluks ning need, kelle jaoks on pimeduses kostuvad kahtlased mütsatused õudsed, peaksid selle filmi võibolla vahele jätma.

5. „Bone Tomahawk” (2015)
Juba filmi žanri määratlus on ülihuvitav – ameerikalik vestern õudusfilm. Film räägib neljast mehest, kes lähevad päästma inimsööjatest koopaelanike kätte lõksu jäänud kaaslasi. Filmis mängib peaosa alati imeline Kurt Russell, kes on seekord šerifi rollis. Film on süžee poolest justkui vestern, kuid vürtsitatud hea hulga veidruste ja õõvastustega.

6. „The Final” (2010)
See film on koolikiusajate õudusunenägu. Nimelt otsustavad ohvrid oma kiusajatele kätte maksta ning nende rühma eesotsas on kõige stereotüüpsem koolitulistaja, mis lisab filmi omajagu õudust. Siin filmis ei piirduta siiski ainult kiuslike trussikunaljadega, vaid võetakse asi tunduvalt tõsisemalt ette.

7. „Martyrs” (2008)
Seegi film tegeleb kiusamise probleemiga. Noor naine otsustab lõpuks kätte maksta inimestele, kes ta lapsena röövisid ning teda piinasid. Siiski ei ole kõik alati nii nagu esmapilgul võib paista. Film on võigas, verine ja ekstreemne ning pole kindlasti mõeldud igale silmapaarile.

8. „À l’intérieur” / „Inside” (2007)
See prantsuse film räägib naisest, kes peab võitlema tema koju tunginud üleloomuliku olendiga. Müstiline ja ründav tegelane on tulnud veel sündimata lapse järele, keda naine iga hinna eest kaitseb. See linateos on väga verine ja pinevust tekitav.

9. „The Woman” (2011)
Lugu advokaadist, kes röövib koos perega kannibalist naise ning püüab teda tsiviliseerida. Röövitud naine on pehmelt öeldes peast sassis, kuid isegi tema hullumeelsuse kõrval tunduvad mõned advokaadi pere kohta välja tulevad saladused häirivad. Kõik see on peidetud siiski ilusa fassaadi taha, seega ei tasu raamatut kunagi kaane järg hinnata.

10. „The Canal” (2014)
Linateose keskmes on filmihuviline, kes kolib perega uude majja, kuigi teda hoiatatakse sealsete kummituste eest. Filmides ei ole kunagi hea idee sellist hoiatust eirata. Majast leiab mees vana filmi, mis pöörab tema pea põhjalikult segi. Selle Iiri horror’i režissöör on Ivan Kavanagh ning peaosas mängib Rupert Evans.

11. „Session 9” (2001)
Õudusfilmi tegevustik toimub vanas mahajäetud vaimuhaiglas, mis taaskord ei ole hea koht, kuhu õudusfilmis minna. Mahajäetud majas hakkab toimuma palju veidraid ja seletamatuid sündmusi, mille keskele satuvad majja tulnud asbesti eemaldajad.

12. „Don’t Breathe” (2016)
Alatud pätid murravad vana pimeda veterani majja mõeldes, et tegu on kerge saagiga. Nagu juba ette võib arvata, siis tegu ei ole siiski nii saamatu vanainimesega, vaatamata tema nägemispuudele. Film on pingeline ja judinaid tekitav ning peaosas mängib Stephen Lang.

13. „The Children” (2008)
Hirmuäratavatest klounidest hullemad on ainult veel hirmuäratavamad lapsed. Inglismaal väikeses maakohas jõulupuhkust veetvad perekonnad saavad rohkem kui ainult halva ilma üle kurta, kui nende lapsed veidralt käituma hakkavad. Selle filmi puhul tasub kindlasti kaitsev tekike lähedal hoida.

14. „Honeymoon” (2014)
Vastabiellunud paarike sõidab mesinädalaid veetma armsasse metsamajja. Kõik kulgeb kenasti ja plaanipäraselt kuni naine kohtub metsas millegi üleloomulikuga ning lugu võtab hoopis teistsuguse suuna. Peaosas mängib Ygritte ehk Rose Leslie.

15. „Eden Lake” (2008)

Taas lugu armunud paarikesest, kes sõidab järve äärde romantilist nädalalõppu veetma. Nende plaanidesse sekkuvad aga riukalikud teismelised, kellel on hoopis teistsugused kavatsused. See film ei ole midagi filmi „Neighbours” taolist, vaid juba järgmine tase. Peaosas on koha sisse võtnud Michael Fassbender.

Allikas: www.scoopwhoop.com