22 klassikalist animatsiooni, millest teeb Disney uued täispikad mängufilmid


22 klassikalist animatsiooni, millest teeb Disney uued täispikad mängufilmid
"Christopher Robin" linastub USA kinodes augustis. Ekraanitõmmis

"Star Warsi" filmid ja Marveli superkangelased pole ainsad, mis kinokassasid edu suhtes enda käes hoiavad. Disney suur plaan on tuua kinodesse tagasi ka "Lõvikuningas", "Mulan", "Aladdin" ja paljud teised. Need pole mitte uusversioonid animatsioonidest, mis oleksid jälle animatsioonid, vaid enamjaolt ikkagi mängufilmid. Teie ees on 22 filmi, mis on Miki Hiire stuudiol juba töös.

Foto: Vida Press

2015. aastal ostis Disney legendaarse hiina naissõdalase Hua Mulani lool põhineva filmi “Mulan” stsenaariumi. 1998. aastal linastunud Disney multifilmi uusversioon peaks kinodesse jõudma 2020. aastal. Loo äratab ellu Niki Caro — ta on üks vähestest naissoost režissööridest, kellele antakse projekti eelarveks üle 100 miljoni dollari.

Filmiajaloos on üldse kokku ainult neli naist, kes on saanud üksi lavastada filmi, mille eelarve on üle 100 miljoni piiri: Patty Jenkins ("Wonder Woman"), Ava Duvernay ("A Wrinkle in time") Kathryn Bigelow ("K-19: The Widowmaker") ja nüüd ka Caro.

Disney versioon pole ainuke, sest töös on ka Mulani legendil põhinev Sony film, mida lavastab tuntud seriaalirežissöör Alex Graves.

Näitlejatest löövad filmis kaasa näiteks Donnie Yen ja Jet Li.