30 eelmise dekaadi õudusfilmi, mida lihtsalt PEAB nägema

 (24)
30 eelmise dekaadi õudusfilmi, mida lihtsalt PEAB nägema
30 eelmise dekaadi õudusfilmi, mida lihtsalt PEAB nägemaFoto: imdb.com

Kuldsed kaheksakümnendad pakkusid legendaarseid õudusfilme, millest räägitakse kuni tänaseni. Siis tulid üheksakümnendad ja uus sajand. Tervelt kahe dekaadi peale ilmus alla kümne tõeliselt kvaliteetse õudusfilmi ning ka sealt pooled tulid Jaapanist. Originaalsed ideed tundusid olevat otsas, suurem osa ajast saime koopiaid ja lihtsalt uusi versioone, mis oli halvemad kui originaalid. Ja siis saabus aasta 2010.

Midagi juhtus eelmise kümnendi jooksul, mis tegi õudusfilmist taaskord originaalse ja populaarse žanri. Filmid ei olnud enam mitte ainult hirmsad, vaid kunstiliselt kaasakiskuvad. Loomulikult oli mitmeid põrumisi, kuid sellel korral need olid vähemuses ja kadusid suurepäraste filmide varju.

Nüüd kui eelmine dekaad on läbi, siis on hea aeg pöörata pilk tagasi ja panna kirja kõik need tõeliselt meeldejäävad õudusfilmid. Mõni siin nimekirjas on äärmiselt originaalne, mõni jälle uskumatult hirmutav. Milline on milline on vaataja enda otsustada, kuid kõik on enda žanris vaatamist väärt.

Nimekiri pole paremuse järjestuses!

"Overlord" Foto: imdb.com

30. Overlord (2018)

Seotud lood:


Dekaad on täis imelisi õudusfilme, siis märul-õudus ei ole eriti tihedalt esindatud. Siin aitab välja "Overlord". Keskmise narratiiviga õudusmärul paneb Ameerika sõdurit keset Prantsusmaal asuvat linna, kus on tõsine natside probleem ning üks suur saladus. Meestel on limiteerult aega, et täita enda missioon, milleks on üks torn õhku lasta. Seda ülesannet ei tohi miski segada, olgu selleks siis ka põrgulised zombid näiteks.

Siin põrkavad erinevad žanrid ja kehaosad, verest puudu juba ei tule. "Overlord" on "Saving Private Ryan" ja "Re-Animator" sohilaps, kes võtnud parima mõlemast vanemast. Siin on palju originaalsust, eriti viisides kuidas inimkeha veristada. See tundub nagu hea videomäng, mis tegelikult seda ei ole. Oot, kas see seal eemal on kirik? Ei, mitte see kirik...

Film on olemas ka Netflixis.