5 filmi, mis rikkusid kuulsate näitlejate karjääri


Chris Klein
Chris KleinFoto: GUS RUELAS, Reuters/Scanpix

Me teame näitlejatest, kes hävitasid ise oma karjääri ja neist, kes loobusid kuulsatest filmirollidest, aga vahel juhtub hoopis see, et karjäärimuutusena mõeldud film osutub nii ebaedukaks ja roll nii halvaks, et edasine filmikarjäär muutub täiesti. Täpselt nii juhtus nende viie näitlejaga.


Chris Klein - "Rollerball" (2002)

Chris Klein osales 1975. aasta filmi "Rollerball" samanimelises John McTiernani ("Predator", "Die Hard", "Die Hard with a Vengeance", "Last Action Hero", "The Hunt for Red October", "The 13th Warrior") uusversioonis ning see hävitas ka komöödiates "American Pie" ja "Election" end korduvalt tõestanud näitleja karjääri.

"Rollerball" oli tema jaoks film, kus ta üritas tõestada, et on ka hea märulifilmides, aga kuna film ise oli häbiväärselt halb (sama võib öelda ka Kleini näitlejatöö kohta), siis pani see tema karjäärile nii tugeva märgi, et Klein pole sellest ajast saadik saanud ühtegi rolli filmides, mis oleks olnud paremad kui need, mis tal olid enne "Rollerballi".

"Rollerball" hävitas ka John McTiernani karjääri, sest tema viimane film oli 2003. aasta "Basic" John Travolta ja Samuel L. Jacksoniga peaosas. McTiernan sattus seadusega pahuksisse, kui selgus, et mees oli "Rollerball" valmimise ajal lasknud eradetektiivil kuulata pealt filmi produtsenti ja oma endist naist. Tõde tuli päevavalgele ja režissööril algas pikk kohtutee. See lõi omakorda suure paugu tema karjäärile ja tulevikuplaanidele. McTiernan vabanes vanglast 2014. aasta veebruaris, kuid on nüüd suurtes võlgades, pankrotis ning on sunnitud kinni maksma suured kohtukulud.

McTiernan pole alla andnud ning valmistab hetkel ette oma uut filmi.