5 kohutavat ideed, mis oleksid võinud suurepärased filmid hukule määrata


5 kohutavat ideed, mis oleksid võinud suurepärased filmid hukule määrata
"Rogue One: Tähesõdade lugu" Ekraanitõmmis

Kõik ideed poled head ja seda isegi siis, kui oled filmimaailmas juba tuntud tegija ja arvad, et just nii on kõige parem. Vahel peavad stuudiod ja isegi näitlejad olema need, kes peavad filmitegijatele mõistuse pähe taguma ja selgeks tegema, et see "geniaalne" idee rikub ära filmi ja selle võimaliku tuleviku. Teie ees on viis ideed, mis oleks muidu suurepärased filmid peaaegu täiesti ära rikkunud.

1. Gareth Edwards ja "Rogue One: T'ähesõdade lugu"

"Star Warsi" antoloogiaseeria esimese sissekande "Rogue One: Tähesõdade lugu" parim stseen oleks äärepealt olemata jäänud. Režissöör Gareth Edwards tahtis, et mässajad põgeneksid laevalt juba enne Darth Vaderi pardale astumist.

Nüüdseks ikooniline stseen võeti salve vaid neli kuud enne filmi ilmumist, kui monteerija Jabbez Olssen selle idee Lucasfilmi bossile Kathleen Kennedy'le välja käis.

2. Penelope Spheeris ja "Wayne'i maailm"

Kultusfilm "Wayne'i maailm" oleks jäänud oma ikoonilise stseenita, milles humoorikas nelik üürgab autoga mööda linna kimades ansambli Queen hittlugu "Bohemian Rhapsody". Kuna toona oli Guns N' Roses palju populaarsem, tahtsid lavastaja Penelope Spheeris ja produtsent Lorne Michaels hoopis nende lugu kasutada. Filmi peakangelast kehastanud Mike Myers astus aga vahele ning ähvardas rollist lahkuda.

Seotud lood:

3. George Lucas ja "Star Wars. A New Hope"

Režissöör George Lucas mõtles algselt, et kuulsas Leia päästmise stseenis võiks Luke printsessi oimetuks lüüa. Õnneks oli mehel siiski oidu see osa filmi teisest mustandist välja jätta.

4. Wolf Mankowitz ja "Dr. No"

Oscariga pärjatud stsenarist Wolf Mankowitz tahtis algses käsikirjas, et filmi nimitegelane oleks pärdik. Produtsent Albert R. Broccoli mattis selle idee aga maha ja lasi stsenaariumi ümber teha.

5. Tim Burton ja "Beetlejuice"

Ikoonilise filmi peategelast oleks peaaegu kehastanud hoopis Sammy David Jr. Tim Burton tahtis algselt, et rolli kehastaks muusik, ent pärast Michael Keatoniga kohtumist oli ta totaalselt rabatud.

Vaata lisaks:
5 režissööri, kelle kohutavad ideed oleks äärepealt rikkunud suurepärased filmid.