5 näitlejat, kes vihkasid oma kuulsate filmide režissööre


Wesley Snipes
Wesley SnipesFoto: Andrew Medichini, AP/Scanpix

Pole mingi saladus, et näitlejad ja režissöörid ei saa alati läbi. See ei tähenda sugugi, et filmid seetõttu kannataksid, aga mõnel juhul on tõesti ka filmid nii halvad, et kaadritagused jutud näitlejate ja režissööride sõnelustest, tülidest ja kaklemisest on palju huvitavamad kui film ise. Teie ees on 5 näitlejat, kes vihkasid oma kuulsate filmide režissööre


David S. Goyer ja Wesley Snipes

Praegu käivad küll sahinad, et vampiiritapja "Blade'i" seeria tuleb tagasi ja veel koos Wesley Snipesiga, aga seni, kui Marvel pole midagi ametlikult kinnitanud, on see siiski kõige kuulujutt.

"Blade'i" seeria koosnes kolmest filmist ning vähemalt esimese kahe osa põhjal läksid need kogu aeg paremaks, aga siis tuli kolmas osa "Blade: Trinity", mis kujunes täielikuks rämpsuks. Osaliselt oli selles süüdi ka peaosalise Snipesi ja filmi režissööri David Goyer omavahelised tülid, mis segasid ka võtteperioodi.

Snipes vihkas "Blade: Trinity" peal töötamist nii väga, et veetis suurema osa võtteperioodist oma treilerist, kust tuli välja ainult suurte näoplaanide ehk lähivõtete jaoks. Kõikide teiste kaadrite, kus polnud näha Snipesi nägu, juures kasutati statisti või visuaalseid efekte. See on omakorda tektianud kuulujutu, et filmis saime tegelikult rohkem näha Snipesi statisti kui näitlejat ennast. Filmis kaasa löönud Patton Oswalt rääkis hiljem, et tema filmis Snipesiga koos ainult ühe stseeni.

Probleemid algasid hetkel, mil Snipes polnud üldse rahul filmi esimese režissööriga, kes vahetati välja ja filmi lavastas hoopis David S. Goyer, kes oli kõigi kolme filmi stsenarist. Snipes polnud ikkagi rahul ning asi läks nii halvaks, et Goyer võttis ühel hetkel palgale mootorrattagängi liikmed, et nood oleksid tema ihukaitsjad. Miks oli talle turvamehi vaja? Nimelt kägistas Snipes võtteplatsil Goyerit, kes oli sellest nii rabatud, et kui sattus striptiisiklubisse muresid õlleklaasi abil lahendama, palkas ta seal kohatud mootorrattagängi liikmed endale ajutiselt ihukaitsjaks. Snipes ehmatas sellest nii ära, et põgenes oma treilerisse ning keeldus sealt välja tulemast.

Pärast seda nõudis Snipes režissööri välja vahetamist, mille peale ütles Goyer, et meil on filmi jaoks juba kõik näitlejaga tehtud kaadrid olemas ja et Snipes võiks hoopis ise lahkuda. Pärast seda ei suhelnud enam kordagi näost näkku ning Snipes kasutas kommunikatsioonivahendina ainult märkmepabereid, mille saatis Goyerile. Asjaosaliste ja teiste näitlejate sõnul ei hoolinud Snipes filmist üldse.

Film teenis küll korralikult tagasi, aga Snipes kaebas ikkagi produtsendid 5 miljoni dollari nõudlusega kohtusse, sest filmi režissöör, stsenarist ja näitlejad pandi paika ilma tema nõusolekuta. Lisaks väitis, et teda koheldi võtetel halvasti tema nahavärvi pärast ning talle ei makstud kogu summat, mida esialgu lubati. Asi lahendati väljapool kohtut.

Lisaks "Blade'i" filmidele osales Snipes ka sellistes filmides nagu "Major League" (1989), "Mo' Better Blues" (1990), "New Jack City (1991), "White Men Can't Jump" (1992), "Demolition Man" (1993), "Passenger 57" (1992), "Rising Sun" (1993) ja "Money Train" (1995).

Ta oli oma karjääri tipus, kui otsustas, et tema enam makse ei maksa. Snipesi väärtegu oli aga nii suur, et ta läks selle eest vangi. Ta mõisteti süüdi selles, et ei maksnud teadlikult kolme aasta jooksul makse, mistõttu istus ka aasta kinni. Ta pidi tagasi maksma 17 miljonit dollarit, kuhu lisandusid ka kohtukulud ja muud karistused.

See kõik pani ta karjääri täiesti seisma ja ta kadus pildilt, kuhu on hakanud nüüd vaikselt mõne üksiku rolliga tagasi tulema. Superstaar ta siiski enam pole ega saagi kunagi uuesti olema.