5 põhjust, miks on 90ndate hitt "Sõbrad" ülehinnatud ja väga probleemne seriaal

 (1)
5 põhjust, miks on 90ndate hitt "Sõbrad" ülehinnatud ja väga probleemne seriaal
"Sõbrad" ("Friends")YouTube'i ekraanitõmmis

Telesarja “Sõbrad” (“Friends”) teavad nii noored kui vanad. Seda kas armastatakse või vihatakse. “Sõbrad” on täielikult 90-ndatesse kinni jäänud ning seepärast peaks ta sellesse aega ka jääma ning ei tasuks seriaali surnuist üles äratada. Mis on hinnatud seriaalis siis nii palju probleemsed?

Tõsi, “Sõpradest” sai alguse 20. sajandi lõpu populaarseim soeng. Jah, "Sõbrad" andis ka Jennifer Anistonile tema kuulsuse. Ja muidugi, "Sõbrad" on Ameerika klassika.

See, et midagi on piisavalt ikooniline või legendaarne, et seda klassikaks pidada, ei tähenda, et see tegelikult hea oleks. Insider tõi välja mõned kõige probleemsemad “Sõprades” esinevad momendid, mille peale paljud võibolla ei tulegi.

“Valged sõbrad”

Seriaali produtsendid teadsid eetrisse minekut aeg, et Ross ja Monica on õde ja vend ja ka seda, et neid kehastavad valged näitlejad, aga ühel hetkel soovisid produtsendid eelproduktsiooni käigus näha teistes osades hoopis teist tüüpi näitlejaid ja karaktereid.
Joey, Racheli ja Phoebe rollide jaoks pandi kokku nimekirjad, kus olid mitmed mustanahalised ja ka Aasia päritolu näitlejad, aga lõpuks said rollid endale siiski kõik valged näitlejad, sest kardeti, et niivõrd kirev seltskond ei lähe meelelahutuslikku ajaviidet otsivale publikule peale.

Seotud lood:

"Sõbrad" on nii valge sari, et sellest on tehtud isegi räpilugu koos videoga, mis on kokku pandud mustanahaliste kõrvalosatäitjatest. Kuigi sari vältas üle 10 aasta, siis see klipp on vaid alla nelja minuti pikk.

10 aasta jooksul ei suudetud kuigi palju süžeed mittevalgetele kirjutada. Gabrielle Union sai külalisrollina teha kaasa episoodis "The One With The Cheap Wedding Dress". Näitleja meenutas oma memuaaris "We're Going to Need More Wine", et kuigi näitlejad olid meeldivad inimesed, siis episoodi režissööri suhtumine oli midagi hoopis muud. “Ta rääkis stseenist teiste näitlejatega kenasti ja kui minu poole pöördus, siis tema toon muutus täielikult,” tunnistab Union. Kui kulisside taga olevad inimesed ei suuda mitmekesisust väärtustaval viisil koostööd teha, siis on seda näha ka vaatajatele.