ARVUSTUS: HÕFF 2016 - "Ballaad haigest kassist"


ARVUSTUS: HÕFF 2016 - "Ballaad haigest kassist"
"Ballaad haigest kassist"Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival

"Ballaad Haigest Kassist" ("Cat Sick Blues") kuulub tänavuse Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivali (29.04 - 01.05) friikidele mõeldud programmi. Film linastub festivalil laupäeval, 30. aprillil kell 23:45 Haapsalu kultuurikeskuse väikeses saalis.

Allikas: blondpoiss.blogspot.com.ee

Ühisrahastus on moes. "Iron Sky" oli vististi üks esimestest edulugudest, kes sedaviisi oma valmimiseks raha kokku sai. Ka nii tuntud nimi kui Timur Bekmambetov läks "Hardcore'ga" ("Hardcore Henry") Kickstarteri teed. Meie oma kohaliku Hooandja vahendusel sai "Roukli" valmimisele õla alla panna. Ilmselt on küsimus vabaduses. Lõpuks on küll viisakas valmis produktiga lagedale tulla, aga selle valmimise ajal vähemalt keegi ei piiksu õla taga, et kuule nüüd, minu raha eest tahad sellist stseeni filmida, ei ei ei.

"Cat Sick Blue"s on nende Kickstarteri kampaanialehe järgi lavastaja Dave Jacksoni, stsenaristi Andrew Gallacheri ja peaosalise Matthew C. Vaughani armulaps. Soojenduseks tehti mõne aasta eest lühivorm, mille vaatamisvõimaluste kohta mul info puudub. Heade inimeste abiga saadi aga valmis ka täispikk versioon, mida on kõigil huvilistel võimalik HÕFFil kaeda. Pööran aga igaks juhuks tähelepanu sellele, et film linastub friigifilmide alamkategoorias. Absoluutselt põhjendatult, tegemist ei ole "Wyrmwoodi" laadis huumorit ja goret segava koguperefilmiga.

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival HÕFF 2016
Seotud lood:

Mehe kass sureb. Mees keerab peast sutsu sassi ja tellib tuttavalt meistrimehelt kassiküünised ja -peenise. Tõmbab kiisumaski pähe ning läheb plastmannerguga linna pealt veredoonoreid otsima.

Mõõdukal sammul, mitte ülemäära kiirustades ega rapsides, märkimisväärselt hea helitaustaga. Selle aeglasemat sorti tempo tasakaalustamiseks on aga filmi üldine visuaal selline, et sa tahad näha mida tegevuse arenedes veel välja mõeldakse. Tegijad on nimelt väga konkreetselt välja öelnud, et CGI on saatanast, nemad tahavad kõik oma efektid käsitsi teha. Äärmiselt kena neist. Kipskujuga pead katki pekstes reaalselt lenduvaid osiseid ei asenda miski. Ja kirstust välja ronivat veidi ülekaalus kõutsi ei kujuta ka arvuti poolt genereerituna ette.

Kui mehed ise viitavad inspiratsiooniallikatena "Maniac'le" ja "Bad Boy Bubby'le", siis ma jäin küll suhteliselt hätta. Mõned üksikud elemendid lõid ilmselgeid seoseid - "Of Mice and Men", "Se7en", "Red Dragon" ja "Fight Club", aga ei ole sellist filmi mille kohta ma oskaks öelda, et näedsa, "Cat Sick Blues" on umbes selline.Tervikuna julgen sekundeerida lubadusele - võib paljudele kujuneda üheks lahedamaks avastuseks tänavusel HÕFFil. Väga kuradi veider film Austraaliast.

Külasta ka festivali kodulehekülge ja vaata kava SIIT.