ARVUSTUS: Täiesti üle võlli jõuluekraniseering "Vastik vana 2"


ARVUSTUS: Täiesti üle võlli jõuluekraniseering "Vastik vana 2"
"Vastik vana 2"Forum Cinemas AS

2003. aastal nägi ilmavalgust uskumatult naljakas, omanäoline, musta huumoriga vürtsitatud ja riukalike täiskasvanutele mõeldud naljadega film "Vastik vana“. Toona seda paljud kinno vaatama ei tormanud, sest linateosed nagu "Vastik vana 2" ei püsi kaua kinodes, kuna ületavad tugevalt hea normi piire ning mängib rahva jõuluemotsioonidel, tehes seda kõige paremas ja vulgaarsemas võtmes. See film töötab risti vastupidi traditsioonilisele „vahvale kogupere jõulufilmile“

"Vastik vana 2"
Bad Santa 2
Miramax
režissöörMark Waters
peaosatäitjadChristina Hendricks, Billy Bob Thornton, Kathy Bates, Tony Cox
Kinoveeb6
 Bad Santa 2
(2016) on IMDb

"Vastik vana 2" toob suurele ekraanile tagasi armastatud tegelased Willie (Billy Bob Thornton), „päkapikk“ Marcuse ja Thurman Mermani. Viimane osales ka lapstähena filmi esimeses osas ning muutis selle üle ootuste naljakaks. Toona suutis poiss (Brett Kelly) üllatada just oma siira olekuga, ent uues osas on tema roll võibolla pisut kohmakas, sest noormees on vahepeal tublisti kasvanud. Siiski on tema üldine olek ja roll sarnane eelmisele. Tema oligi filmi üks kõige meeldejäävamaid karaktereid.

Tony Cox, kes kehastab Marcust, on igas filmis tasemel ning kohati tundus nagu ei olekski peale viimast filmi midagi muutunud. Billy Bob Thornton on jõuluvanana muidugi omaette frukt, sest see vana ei tahaks lastele küll mingeid kinke tuua: ta landiks parema meelega rinnakaid naisi ning tarbiks võimalikult palju mõnuaineid, et end hästi tunda. See jõuluvana ei ole lastele! Meeldis ka väga sümpaatse olekuga Kathy Bates, kellest oli pisut kahju, sest kehastas roppu ja vastikut tegelast. Kindlasti pakkus roll talle omamoodi väljakutset, ent kohati hakkas temast lihtsalt kahju.

"Vastik vana 2" Forum Cinemas AS
Seotud lood:

"Vastiku vana“ teine osa on hulga tõsisem, esimese filmiga oli tunduvalt lõbusam aega sisustada. Kindlasti ei ole see mõeldud neile inimestele, kes õndsal pilgul jõulukuuse poole vaatavad, head road lauale toovad või pere keskel istuvad ja siirate sammudega lumememme ehitama suunduvad (oleks meil vaid lund!). Film on kohatu ning nii labane, et võib kinokülastajaid lausa solvata. Võimalik et "Vastik vana 2" teeb tuule alla isegi „Klassikokkutulekule“: peeti sedagi ju üsna labaseks linateoseks, ehkki paljudele see väga meeldis.

"Vastik vana 2" on kõigest hoolimata lõbus vaatamine. Kui oled kunagi üle 10 aasta tagasi esimest osa näinud, siis siis pead selle kindlasti ära vaatama. Kui aga sedalaadi filmid ei ole mitte kunagi huvitanud, siis tasub oodata, millal see jookseb televisioonist või jõuab DVD peale. Nagu ütlesin enne – selle osaga mul nii lõbus polnud. Samas suurteks plusspunktideks olid originaalnäitlejad (kõige lahedam oligi Brett Kelly – Thurman Merman – eriti oma võileiva naljaga, mis olid ka esimeses filmis sees), vastasel juhul oleks filmi saatnud kolinal suur põrumine. Ei välista, et tehakse ka kolmas osa. Polekski ehk nii halb mõte, aga kõik sõltub näitlejatest ning ajast, mis võib jääda teise ja kolmanda osa vahele.

"Vastik vana 2" Forum Cinemas AS

Eesti kinodes juhtub tihti see, et meie publik ei saa naljadele pihta või lahkub poole seansi pealt. "Vastik vana 2" ajal seda õnneks ei juhtunud: kohale olid tulnud vaid need, kes ilmselt ka teadsid, mida kinoekraanilt oodata. Siinkohal tehti õige valik, et pealkiri on meil tõlgituna "Vastik vana 2", mitte „Halb jõuluvana 2“, sest see oleks vahetult enne pühi kinno meelitanud koolilapsi, kellele filmis loobitavad naljad kohe üldse ei sobi

Minu kõrval, samal linastusel viibis ka endine „Filmimees“, kaameramees ja naljafilmide sõber Hardo Tann, kes mainis, et on näinud ka esimest osa ning tema lemmiktegelane on päkapikk Marcus. Pean nõustuma sest Tony Cox on üks ülimalt lahe näitleja ja annab filmimaastikule hetkel palju juurde.

Tulles tagasi filmi enda juurde, siis seekordne lugu ei olnud midagi erilist: vastik jõuluvana mässitakse heategevusasutuse röövi ning kui asjad võtavad juba segasemad pöörded, peab ta otsustama, et kas ta ikka tahabki enam seda kõike teha.

"Vastik vana 2" Forum Cinemas AS

"Vastik vana 2" on kõike muud kui perefilm. Kinode jaoks üsna julgete subtiitritega jõulufilm on kindlasti hea valik, kuid enne pead otsustama, et kas suudad taluda pooleteist tundi väga roppe nalju ja kõike seda lõbusas tempos ning kergelt isegi heasoovlikult naiivses toonis. Ei tea, mis saaks, kui meie tänavatel sellised jõuluvanad peaksid tembutama.

Haara sõbrad kaasa ja vaata ära üks jällegi täiesti üle võlli jõuluekraniseering. Pühad on ju vaid korra aastas. Lapsed jäta koju!

"Vastik vana 2" on praegu Forum Cinemas kinodes.